A Transparency bemondta a nap viccét: Magyarország korruptabb, mint a fekete-afrikai Burkina Faso
2025. február 11. 12:51
Kedden délelőtt hozta nyilvánosságra a Transparency International a tavalyi évről szóló korrupciós indexét, amely szerint hazánk majdnem mindenkinél is korruptabb. Frissítés: a Szuverenitásvédelmi Hivatal már reagált is.
A CEU-n tartott bemutatót a Soros Györgyhöz köthető szervezet bemutatta a hazai korrupciós helyzettel kapcsolatos legfontosabb megállapításokat összegző jelentését. A Transparency International berlini központja által összeállított Korrupció Érzékelési Index a közszektorban észlelhető korrupció mértéke alapján értékeli és rangsorolja az országokat. Mint arról beszámoltak, a korrupciós index az egyes államok közhatalmi berendezkedésének, gazdaságának és társadalmának korrupciós fertőzöttségét, valamint az országok jogállamiság terén nyújtott teljesítményét vizsgáló felmérések összegzésével készül.
Nem mi állítjuk, hogy veszélyes, a Soros-szervezet jogi igazgatója maga vallotta be. A Mandiner által megkérdezett alkotmányjogász is úgy véli, több veszélyt rejt magában a Transparency javaslata, mint amennyi előnnyel járhatna.
Martin József Péter, a szervezet ügyvezető igazgatója az eseményen elmondta, összesen 12 intézmény 13 kutatására támaszkodik a kedden bemutatott felmérés, hazánkat 10 alindex alapján vizsgálták. Szavai szerint a világon ez a leginkább, legszélesebb körben használt korrupciós eszköz. Saját fontosságukat és hitelességüket kiemelve Martin József Péter elmondta, a Transparency berlini központja auditot kért 2018-ban a brüsszeli Joint Research Centertől, ami a korrupció mérésére alkalmasnak ítélte őket.
A szervezet vezetője a sajtótájékoztatón bemutatta, hogy a világszerte a legkevésbé korrupt államok között van Dánia, Finnország, Szingapúr, Új-Zéland, Luxemburg, Norvégia és Svájc áll. Martin József Péter kiemelte, ezekben az országokban mind jellemző, hogy magas az egy főre jutó jövedelem, egyedül Szingapúr a kakukktojás, mert az nem tekinthető demokráciának.
Korrupt, korrupt és nagyon korrupt
A Transparency listáján a legkorruptabb államok között van Venezuela, Szomália és Dél-Szudán. Nem nagy meglepetésre a Soros Györgyhöz köthető szervezet kikutatta, hogy Magyarország az Európai Unió legkorruptabb állama, mint írták, a világranglistán még
a fekete-afrikai Burkina Faso is kevésbé korrupt, mint mi.
Hazánkkal holtversenyben a korrupciós ranglistán szerepel a kommunista Kuba, Tanzánia, Trinidad és Tobago, valamint Dél-Afrika is.
A kitüntetett Soros-szervezet szemet huny Emmanuel Macron kétes ügyletei fölött.
Uniós szinten a fentiek alapjan kikövetkeztethető, hogy még Bulgária és Románia is előttünk szerepel. Mint jelezték, romlott a korrupciós helyzet az egész Európai Unióban, Szlovákia sokat esett vissza.
Magyarországon nőtt leginkább a korrupció uniós szinten”
– jelentette be a Transparency magyarországi vezetője, amely szerint hazánk 14 pontot rontott, ráadásul a korrupció helyzete meredeken romlott 2012 és 2024 között.
„Hiteltelen a Transparency indexe”
Komoly botrányba keveredett a Transparency International, miután január közepén a Nézőpont Intézet bemutatta, hogy hiteltelen a Transparency International korrupció érzékelési indexe. Mráz Ágoston Sámuel, a szervezet vezetője úgy fogalmazott, a Transparency elemzései rendszeres hivatkozási alapjai a médiának, és azon keresztül a gazdasági és politikai döntéseknek, amelyek hazánk lejáratását, sőt gyakran megbüntetését célozzák.
Többek közt a megbukott amerikai kormány is a TI korrupciós indexére hivatkozva indokolta az egyik magyar miniszter elleni szankciót”
– tette hozzá.
Fotó: JOHN MACDOUGALL / AFP
Jelezték: a Transparency szakmailag vitatható, egyoldalú, elfogult módszertannal dolgozik, összesen nyolc pontot találtak, amelyek igazolják, hogy a TI állításai hiteltelenek. A Nézőpont Intézet rámutatott: a Transparency saját felmérése, hanem 13 másik index kimazsolázott részeredményeit összesíti, azaz csupán más elemzések újrahasznosítása.
A korrupciós indexnek valójában semmi köze a korrupció mértékéhez”
– közölte Mráz Ágoston Sámuel, hozzátéve: nem közvélemény-kutatásról van szó, hanem néhány gondosan kiválasztott szakértő véleménye alapján állítottak fel rangsort, az értékelők névsora vagy nem ismert vagy kizárólag kormánykritikus, elfogult szakértőkből álló kör ítéli meg az országokat. Elmondta azt is, hogy a Transparency-t támogató, liberális vezetésű országok előkelő helyen szerepelnek a korrupciós index rangsorában. A Nézőpont Intézet vezetője rögzítette: nem igaz az az állítás, hogy Magyarország a legkorruptabb európai ország.
Az Európai Unió hivatalos felmérése, az Eurobarometer rangsor szerint az EU 27 tagállama közül Magyarország a hetedik legkevésbé korrupt.
Egészen véletlenül pont azok az országok kaptak jó helyezést a Transparency International korrupciós indexén, amelyek bőkezűen támogatják a Soros-szervezet tevékenységét.
A Nézőpont Intézet megállapításai
A Korrupció Érzékelési Index nem a Transparency saját felmérése: bár a korrupciós rangsor kapcsán a média gyakran a Transparency felmérésére hivatkozik, valójában tizenhárom másik index kimazsolázott részeredményeit összesíti, amelyek egyébként az országok eltérő körét, eltérő célokkal, és a korrupciót is csak érintőlegesen, azt is eltérő értelmezéssel vizsgálják.
A Korrupció Érzékelési Indexnek semmi köze a korrupció mértékéhez: a Transparency és a közleményeit kritikátlanul átvevő média is valótlanul állítja, hogy az index a korrupciót méri. Valójában gondosan kiválogatott személyek véleményén alapuló pontszámok alapján készül az országok rangsora.
Egy szűkkörű, elfogult szakértői zsűri ítéli meg az országokat: az úgynevezett „Magyarország-szakértők” ugyanazon baloldali szakértői véleményhegemóniához tartozó személyek, akik nemcsak egy irányba elfogultak, de adott esetben nem is a korrupcióval kapcsolatos tudományterület szakértői.
A Transparency és adatdonor indexei körbehivatkozzák egymást: a World Justice Project Rule of Law Indexe és a Freedom House is a Transparency-re mutat hivatkozási alapként korrupcióval kapcsolatos pontszáma meghatározásakor, melyet végül ismét felhasznál a Transparency.
Országonként különböző és eltérő számú indexet vesznek figyelembe: 10-nél több index egyik ország esetében sem szolgáltat részpontszámokat, 13 ország esetében viszont csak 3 részpontszámból tudtak a rangsorhoz pontszámot előállítani. Az adatforrások eltérő száma miatt különböző súllyal esnek számításba az egy-egy szervezettől átvett értékelések.
Az éves index országonként eltérő éveket vesz alapul: bár az éves rangsor éves korrupciós szintről számol be, a 2023-as rangsor alapjául szolgáló személyes vélemények valójában 2019 és 2023 közötti időszakra vonatkozóan fogalmazódtak meg.
A Transparency szerint legkevésbé korrupt országok a Transparency fő finanszírozói: a Transparency-t finanszírozó, liberális vezetésű országok rendre kiválóan szerepelnek a szervezet rangsorán, annak ellenére, hogy azok hangosak a valódi állami korrupciós ügyektől. Ez az ellentmondásos helyzet felveti a maffiában jellemző „védelmi pénz” szedésének látszatát.
Magyarország valójában az EU 27 tagállama közül a 7. legkevésbé korrupt – az EU hivatalos felmérése szerint. Az Eurobarometer felmérése alapján hazánkban az EU-átlagnál jobb a kormány korrupció elleni küzdelmének megítélése (HU: 37 százalék, EU: 30 százalék), amely az EU-rangsorban a hetedik legjobb eredmény.
Az uniós rangsor szerint Magyarország előkelő helyen van – ezt próbálta meg elmaszatolni a Transparency International ügyvivője.
Súlyos problémák a Transparency-n belül
A Szuverenitásvédelmi Hivatal októberben adta ki elemzését, amely szerint átláthatatlan működés, külföldi állami finanszírozás, manipulatív árnyékjelentések – súlyos információkra hívta fel a figyelmet a Szuverenitásvédelmi Hivatal jelentése a Transparency International Magyarországgal kapcsolatban.
Átláthatatlan működés, külföldi állami finanszírozás, manipulatív árnyékjelentések.
A dokumentum egyebek mellett rámutat, hogy a magát független, szakmai szervezetként meghatározó TIM egy évtizedek óta működő globális hálózat részeként, nagyhatalmi érdekek mentén végez nyomásgyakorló tevékenységet. A jelentés részletesen feltárja a hálózat létrejöttének történetét és tevékenységi köreit, illetve a Transparency International Magyarország kapcsolatrendszerét.
A Szuverenitásvédelmi Hivatal jelentésben kiemeli: a Transparency International nevű hálózatot az Amerikai Egyesült Államok érdekeit képviselő Világbank hozta létre, vezetőit onnan delegálták, céljait az Amerikai Egyesült Államok Világbankon keresztül érvényesített stratégiai célkitűzéseinek rendelik alá. A Hivatal elemzésében bemutatja, hogy a TIM mögött meghúzódó nemzetközi hálózat által tematizált „átláthatóság”, „korrupcióellenesség” fogalmai végső soron nem a közélet tisztaságát, a piaci résztvevők közötti kiegyenlített versenyt szolgálják, hanem az amerikai gazdasági és politikai érdekek érvényesítésének eszközei.
Frissítés: A Szuverenitásvédelmi Hivatal szerint a Transparency International „folytatja dezinformációs kampányát”
„Idén is kiadta éves úgynevezett korrupcióérzékelési indexét a Transparency International nevű politikai nyomásgyakorló szervezet.
A manipulatív módszertannal készülő index klasszikus dezinformációs eszköz, mely alkalmas arra, hogy országok nemzetközi megítélését befolyásolja”
– kezdte közleményét a Szuverenitásvédelmi Hivatal.
Hozzátették: „A Transparency ismét ennek a tudományosnak álcázott felmérésnek a kommunikációjával próbálja lejáratni Magyarországot.”
A hivtal közleményében rámutatott: „A Szuverenitásvédelmi Hivatal a Transparency International Magyarország tevékenységének vizsgálata során megállapította, hogy az egy több mint harminc éve működő globális nyomásgyakorló hálózat részeként a mögötte meghúzódó nagyhatalmi érdekek mentén fejti ki politikai nyomásgyakorló tevékenységét.
A vizsgálati jelentés rámutatott, hogy a szervezetet több mint 80 százalékban külföldi forrásokból működtetik, fő finanszírozói az Európai Bizottság, a USAID, illetve Soros György Nyílt Társadalom Alapítványa”.
A Szuverenitásvédelmi Hivatal azt is hangsúlyozta, hogy álláspontjuk szerint „a korrupcióérzékelési index csupán egy nyomásgyakorlási eszköz, készítői hazánk megítélését akarják negatív irányba befolyásolni, Magyarország gazdasági és politikai mozgásterét szűkíteni, demokratikusan megválasztott kormányát destabilizálni.”
Az Európai Unió az Egyesült Államok elleni vámháborúra készül, ezért álláspontot változtat Kínával kapcsolatban, mielőtt két szék közül a pad alá esne. Magyarországnak igaza volt – és nem ezek Ursula von der Leyen legfelhőtlenebb napjai.
A Mathias Corvinus Collegium (MCC) az Oktatási Hivatallal (OH) szoros együttműködésben készítette el Magyarország új, minden korábbinál átfogóbb, leginkább az érettségieredményekre és a felsőoktatási felvételik sikerességére, valamint az iskolák tehetséggondozási eredményeire épülő gimnáziumi rangsorát.
Egyébként meg ezt a Transz szart csak az itt rugózó balosok veszik véresen komolyan! Jó ideje a Hírértéke nulla, valóságtartalma nulla.De marha jól lehet Zorbánozni…..
akosb
2025. február 11. 17:23
Még egy friss. Chelsea Clinton kamu alapítványa kapott 84 milliót az USAID-től. :DD És ez csak egy ember.
A Direkt36 filmet láttad?
Transz-miaszar?
Miért kell ezzel foglalkozni? Csak ettől ér valamit, hogy felhúzzuk rajta magunkat. Észre sem kell venni, mit fingottak a kibertérbe soros bolhái.