A túlzott telefonhasználat magában rejti a függőség veszélyét
A műsorvezető arra is kíváncsi volt, hogy a szülők mennyire nevelik tudatosan gyermekeiket az iskolai évek előtt a digitális eszközök vonatkozásában, illetve hogy mennyire lesz függő egy gyermek különböző applikációk és platformok használatától. Fűrész Tünde erre azt felelte, hogy azok a szülők, akiknek van 18 év alatti gyermeke, nagyobb arányban látják be, hogy bár sok előnye van az okoseszközök használatának, komoly hátrányai is vannak, mint például a társas kapcsolatok romlása, az elmagányosodás.
A szakértő idézte az OECD nemzetközi felmérését (ők készítik a PISA-jelentéseket is – szerk.), amelyből kiderült, hogy amikor a gyerekek szabadidős célra, az iskolán belül használják a telefonjaikat,
az elvonja a figyelmüket a tanulástól, függőséget okoz bennük, illetve szorongóvá válnak, ha nincs a közelükben a készülékük.
„Mikor viszont oktatási célokra kell használni az okoseszközöket, az még javíthatja is az iskolai teljesítményt” – hívta fel a figyelmet a KINCS elnöke.
Valamivel később Fűrész Tünde azt is megjegyezte, hogy a szülők részéről is több tudatosságra lenne szükség. „Bár a szülők 80 százaléka mondta azt, hogy különféle veszélyek leselkednek a gyermekére az okostelefon használat során, mégis csak
minden második szülő számol be arról, hogy igénybe vesz valamiféle digitális gyermekvédelmi alkalmazást”
A teljes beszélgetést alább tekintheti meg: