A parlament döntött a harmadik országbeli polgárok beutazásáról és itt tartózkodásáról szóló új idegenrendészeti törvényről is, amely szigorú kereteket szab a vendégmunkások Magyarországon tartózkodására és munkavállalására.
A jogszabály egyebek mellett kimondja, hogy csak annyi vendégmunkás jöhet Magyarországra, amennyi betöltetlen álláshely van és külföldi munkavállalók csak korlátozott ideig tartózkodhatnak Magyarországon, ezt követően el kell hagyniuk az országot.
December 12-én fogadták el talán az idei év legfontosabb jogszabályát, a szuverenitásvédelmi törvényt, amely egyebek mellett deklarálja, hogy minden választáson induló szervezetre ugyanazok a szabályok vonatkoznak,