Jelentős tömeg mozdult meg Budapesten a migrációs paktum ellen (GALÉRIA)

2026. június 05. 19:10

A szervezők a „hazánk nem eladó” és „Magyarország a magyaroké” jelszavakkal buzdítottak mindenkit a kiállásra.

2026. június 05. 19:10
null

Péntek délután 17 órakor békés vonulásos tüntetés indult Budapesten a migrációs paktum ellen. A demonstrálók a Kodály köröndön gyülekeztek, majd az Andrássy úton és a Bajcsy-Zsilinszky úton keresztül vonultak a Kossuth térre, a Parlament épületéhez – írta meg a Hetek.

A szervezők hangsúlyozták, hogy a rendezvény teljesen pártpolitikától mentes volt, és minden olyan hazáját szerető honfitársat vártak, aki egyetért azzal, hogy „hazánk nem lehet a tömeges migráció céltáblája”. Az eseményt ismert jobboldali influenszerek szervezték, köztük Elizabeth-Magyar valóság, Tiba Dorina, Karácson Zoltán, Schauer Viktor és Pityinger Laci, akik a nemzeti összefogás fontosságát emelték ki.

A szervezők szerint eljött az ideje a tetteknek, mert ahogy fogalmaztak, 

»Magyarország sorsáról mi akarunk dönteni«.

A megmozdulás iránt nemzetközi szinten is mutatkozott érdeklődés, a német AfD részéről is érkezett részvételi szándék. A demonstráció végén a CitizenGo felületén indított petíciót is átadták az illetékeseknek. A már több mint 2400 aláíróval rendelkező dokumentum leszögezte, hogy „Magyarországnak joga van saját maga dönteni arról, kit enged be az ország területére”.

A petíció készítői hazánk biztonságának, gazdasági stabilitásának és nemzeti identitásának megőrzését hangsúlyozták, valamint azt kérték a kormánytól, hogy határozottan lépjen fel a kötelező betelepítési kvóták ellen. A szervezők a „hazánk nem eladó” és „Magyarország a magyaroké” jelszavakkal buzdítottak mindenkit a kiállásra.

Nyitókép forrása: A Polkorrekt Facebook-oldala

***

Ezt is ajánljuk a témában

Összesen 134 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
gipszjakab
2026. június 06. 20:22
Holnap, a XII kerületben együtt imádkozunk Magyar Péterért. Minden hazáját szerető, igazszívű polgártársat várunk! Isten áldja Magyar Pétert! 💕🙏
Válasz erre
0
1
Türelem
2026. június 06. 14:53
kevés...az egész ország értékrenddel bíró tömegeinek ki kell vonulniuk az utcára, s meg kell dönteniük az idegen ügynökök kormányát.....mp állítólag készül a recski bánya megnyitására,...várom a fekete autót....éljen Gyurcsány, az intelligens hazafi....
Válasz erre
2
0
Ekrü123
2026. június 06. 13:45
magyar-1977 2026. június 06. 04:51 " ezzel kommentálta közösségi oldalán Magyar Péter miniszterelnök azt a budapesti demonstrációt, amelyet jobboldali influenszerek szerveztek Budapestre."- És ki nem sz@rja le, hogy ő mit kommentál?
Válasz erre
2
0
Ekrü123
2026. június 06. 13:42
brokenwoodi3 2026. június 06. 08:52 "Fideszes EP-jelölt diplomata kötött melegházasságot férfi párjával Bajorországban "- Ne ríjj már, no...Poloskád rövid úton elintézi, hogy majd neked nem kell Bajorországba menni ezért...Ha jól hallottam a Városházán már ott a szivárványos zászló. Legalább mindenki láthatja, hogy akik ott vannak mind buzik....
Válasz erre
3
0
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!