Tartalmas megbeszélést folytattam a svéd külügyminiszterrel Budapesten

2026. június 05. 20:29

A mai megbeszélés fontos témája volt a visegrádi országok és a skandináv államok közötti szorosabb együttműködés.

2026. június 05. 20:29
null
Orbán Anita
Facebook

„Tartalmas megbeszélést folytattam Maria Malmer Stenergard svéd külügyminiszterrel Budapesten. A hivatalos fogadást és a négyszemközti egyeztetést követően plenáris tárgyalást tartottunk a svéd és a magyar delegáció részvételével.

A mai megbeszélés fontos témája volt a visegrádi országok és a skandináv államok közötti szorosabb együttműködés. Egy erős észak–közép-európai tengely érdemben hozzájárulhat Európa biztonságának, versenyképességének és politikai súlyának növeléséhez.

Kiemelten foglalkoztunk a Nyugat-Balkán helyzetével is. Magyarország számára a térség stabilitása, biztonsága és érdemalapú európai közeledése stratégiai jelentőségű kérdés, hiszen ez nemcsak a régió, hanem egész Európa érdeke.”

Nyitókép forrása: Orbán Anita Facebook-oldala

***

Ezt is ajánljuk a témában

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 82 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
edico
2026. június 07. 17:18
Tartalom nélkül nincs semmi, a semminek nincs tartalma.Örbán Anita pedig nem tudni magyar.
Válasz erre
0
0
BBrutus
2026. június 06. 22:28
Milyen nyelven Anita? Mert Te Angolul nem tudsz, a Svéd meg Magyarul.
Válasz erre
1
0
Türelem
2026. június 06. 19:38
a selejtre bízták a külügyet....bent is ez a vélemény......
Válasz erre
5
0
Türelem
2026. június 06. 17:09
primitív hazaáruló liba....
Válasz erre
5
0
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!