
Varga-duplával győzött a magyar válogatott – nagy búcsúzó a kapuban, debütálók elöl és hátul
A finnek ellen az utolsó fővárosi mérkőzését vívta a szezonban a magyar labdarúgó-válogatott. Szappanos Péter elköszönt, az újonc Yaakobishivili Áron fontos védéseket mutatott be.

Hat nappal a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntője után ismét megtelt élettel a Puskás Aréna, ezúttal a magyar és a finn válogatott nézett farkasszemet egy felkészülési mérkőzés során hazánk legnagyobb stadionjában. A két szövetségi kapitány kihirdette a kezdőcsapatát, amelyben a mieinknél a várakozásoknak megfelelően a búcsúzó Szappanos Péter állt a gólvonal előtt.

Fotó: MTI/Illyés Tibor
Szakadó esőben kezdődött a mérkőzés, ahol az első percekben szinte labdához sem értek a vendégek, egy rossz ütemű becsúszás után mégis Osváth kapott sárga lapot.
A VAR még a lehetséges piros lapot is vizsgálta, de végül nem avatkozott közbe.
Egymás után harcolta ki a szögleteket a finn csapat, ám egy Kerkez által blokkolt lövésen kívül nem rejtett komoly veszélyt egyik sem. A 10. percben Szoboszlai harcolt ki szabadrúgást a kaputól 25 méterre, tüzelhetett is a csapatkapitány, ám a labda Hradecky kapuja fölé szállt.
A 24. percben az első magyar szögletet kapura tekerte Szoboszlai, azt még hárította a finn védelem, ám két perccel később már tehetetlenek voltak a vendégek: a csapatkapitány szögletére menetrend szerint érkezett fejjel Varga Barnabás és megszerezte a vezetést. 1–0.
A 36. percben is megpróbálkozott egy távoli bombával Szoboszlai, de ez a szabadrúgás-kísérlete is elkerülte a kaput. Még a szünet előtt megduplázta a góljai számát Varga, ezúttal 18 méterről lábbal volt eredményes, lapos lövése a kapufáról pattant a hálóba. 2–0.
A szünetben Osváth helyére Szűcs Kornél, Tóth helyett pedig Redzic Damir állt be. A játék képe nem változott, a mieink irányították a meccset, így a vendégek dán kapitánya hármas cserére szánta el magát.
A meccset 53148 szurkoló tekintette meg a helyszínen.
A 63. percben jött el a búcsú pillanata Szappanos számára, az utolsó válogatott fellépését abszolváló rutinos kapus helyére Yaakobishvili Áron állt be, újoncot avatott a kapuban Marco Rossi. Vitális helyére pedig Szűcs Tamás lépett pályára, aki egyből egy veszélyes távoli lövéssel tette le a névjegyét. Yaakobishvili pedig egy távoli helyzetet semlegesített, nagy védéssel debütált.
A 72. percben azonban már ő sem tudott segíteni: Miettinen távoli lövése bevágódott a kapuba, ezzel szépítettek a finnek. 2–1.
A duplázó Varga helyére Kovács Bendegúz érkezett. Az AZ Alkmaar 19 éves csatára mellett Lukács Dániel is pályára került Sallai helyetteseként. A 75. percben nem sokon múlt a harmadik magyar gól, Lukács és Kerkez összjátéka után utóbbi lőtt, csak centiméterek kellettek volna, hogy kaput találjon. A 79. percben újabb nagy bravúrt jegyzett ifjú kapusunk, egy finn ellencsapás végén ütötte ki a labdát megakadályozva az egyenlítést. Kerkez helyére aztán Nagy Zsolt is beszállt, a hetedik cserelehetőségét is kihasználta tehát a magyar stáb.
A hajrában egy finn ellencsapás végén Yaakobishvilinek még be kellett mutatnia egy fontos védést, de végül 2–1-re megnyerte a mérkőzést a magyar csapat.

Fotó: MTI/Illyés Tibor
Felkészülési mérkőzés, Puskás Aréna, Budapest
Magyarország–Finnország 2–1 (2–0)
játékvezető: Culina A. (horvát)
gólszerzők: Varga (26., 43.) ill. Miettinen (72.)
A kezdőcsapatok:
Magyarország: Szappanos Péter – Osváth Attila, Csinger Márk, Orban Willi, Kerkez Milos – Tóth Alex, Vitális Milán, Schäfer András, Szoboszlai Dominik, Sallai Roland – Varga Barnabás szövetségi kapitány: Marco Rossi
Finnország: Lukas Hradecky – Naatan Skytta, Ville Koski, Tony Miettinen – Ryan Mahuta, Leo Walta, Adam Markhiev, Anssi Suhonen, Rony Jansson – Joel Pohjanpalo, Dániel Hakans szövetségi kapitány: Jacob Friis
Fotó: MTI/Illyés Tibor







