Íme, így áll a magyarok pénzügyi ellenálló képessége az Orbán-kormányok után

Hajrá, TISZA, lássuk, milyen ezzel szemben egy valódi kormányzati siker! Francesca Rivafinoli írása.


Hajrá, TISZA, lássuk, milyen ezzel szemben egy valódi kormányzati siker! Francesca Rivafinoli írása.


Mivel a kormánytól nem kapnak megfelelő információkat, a Fidesz európai parlamenti frakciója írásbeli beadvánnyal fordul az Európai Bizottsághoz a sok százezer magyar családot érintő tervezett megszorítások ügyében.


Pedig egyrészt azt ígérte a miniszterelnök, hogy nemcsak megemeli a kalapját azok előtt, akik visszaléptek, de nekik lesz erkölcsi alapjuk arra is, hogy „újra elinduljanak”. A népnek ezt mondta minden gyűlésén.


A klubelnök exkluzív interjút adott a Blikknek.


Havasi Bertalan szerint a mai napon az egész ország végérvényesen megtudhatta és megláthatta, hogy „a miniszterelnöknek elment az esze”.


A hazai közéletben bizonyíték nélkül azonnal el tudják képzelni a másikról, hogy az ellenfelük egy aljas, pedofil gazember.


A Fidesz elnöke szerint „csak csinálni kell”.


A Fidesz nemcsak politikailag bukott meg április 12-én, hanem erkölcsi értelemben is.


A választók nem a Tiszában keresik Zsolti bácsit, és nem Magyar Péter felelősségére gondolnak továbbra sem, amikor a Szőlő utca kifejezést hallják.


Túl korán örült a Fidesz, a bábjai és a hazánkat szétrabló milliárdos oligarchák.


A morális felháborodásból hirtelen síri csend lett a Zsolti bácsi ügyben.


„Magyarország megérkezett a kisszerű, egzisztenciális alkuk korába” – állapította meg a párt.


Az elemző szerint ahogy korábban fideszes hazugsággyárról beszéltek, most, ha igaz lesz, akkor Tiszás hazugságról beszélhetünk. Jól fizetett a Tóni helyett most azt kérdezhetjük: jól fizet a Marci?


A párt szerint a miniszterelnök néhány vállveregetésért és mosolyért cserébe alapvető magyar érdekeket adott fel Brüsszelben.


A Fidesz alelnöke szerint a kormányfő Ukrajna, a háború és az uniós források kérdésében is kapitulált.


Folytatódik a leszámolósdi, Magyar Péter a parlamentben lapunk kapcsán közölte: az államnak, azaz nekik „kell majd meghatározni azt a tartalmat, amit ott le fognak adni”. Példátlan. Kacsoh Dániel írása.


A Zsolti bácsi-ügy friss fejleményei azonban erkölcsi és morális elégtételt jelentenek. Elemzés 5 pontban!


2025 szeptemberében az SZBU kezdeményezésére blokkolták az Origót, a Demokratát és más magyar lapokat Ukrajnában. Erre válaszul az akkori magyar kormány tükörintézkedéseket vezetett be 12 ukrán hírportál ellen, így azok Magyarország területén nem voltak elérhetők. Egészen mostanáig. Arról egyelőre nincs hír, hogy az ukránok feloldották volna a magyar lapok blokkolását.


Ezek voltak a Mandiner legolvasottabb hírei csütörtökön.


A Fidesz újonnan megválasztott alelnökével az európai uniós pénzekről, a vitnyéd-csermajori nem létező migránstáborról és a polgárság visszaszerzéséről is beszélgettünk.
