A tavalyi összesítést magasan az Egyesült Államok vezeti, amely 3,2 ezermilliárd dollárért vásárolt magának termékeket szerte a világból. Érdemes lesz figyelni, hogy a beígért Trump-vámok után miként alakul majd a tabella.
Az uniós tagállamok belügyminiszterei csütörtökön szavaznak Románia és Bulgária schengeni csatlakozásáról. Ha megszavazzák, a történelmi döntés az EU magyar elnöksége idején születik meg.
Michael McGrath állítja, nyitott a tárgyalásokra, de ugyanúgy kész elzárva tartani az uniós pénzcsapokat.
p
0
2
7
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 3 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Öreg
2009. november 22. 21:56
Ennek a jelenségnek az az oka, hogy évek óta csak beszélnek arról, hogy a kormány vagy a törvénykezésben, vagy a pénzügyi rendelkezésekben megakadályozza, hogy a fővállalkozók a megkapott pénzzel lelépjenek és a munka nagyrészét végző vállalkozások pénzének jelentős része odavész. És semmi nem történt a fizetési körbetartozás felszámolására, mert a sor elején legtöbbször az állam, vagy állami vállalatok állnak. /Mellesleg- aki nem ismeri ezeket az eseményeket, annak mondom- a vállalkozások által meg nem kapott összegek Áfáját az Apeh bevasalja és ezt a legtöbb vállalkozás nem éli tul/ Hasonló ez, mint amikor a /nem értettünk hozzá/ főlibás felszámoltatta a Hajdu-Bétet, a Hajdu-Bét tulajdonosai továbbéltek, a libatermelő kisvállalkozókból többezren tönkrementek /többen nem is élték tul!/ Az eseményekről készitett kisfilmekből kiderült , hogy az APEH végig hajszolta a termelőket, amig tanyáik is rá nem mentek! /Na meg a hitelező bankok/
Szomorúan, de én is azt mondom igazuk van. Ide vezet a jogállamiság leépítése, saját kézbe vett igazságszolgáltatáshoz.
Ez a rendszer így nem működőképes.