Fellebbentették a fátylat Orbán és Trump mestertervéről: nagy előnyre tehet szert Magyarország (VIDEÓ)

„Ami viszont Magyarországot illeti, mi tárgyalunk olyan gazdasági kérdésekről, melyek előnyt jelentenek számunkra” – árulta el a kormányfő.

„Ami viszont Magyarországot illeti, mi tárgyalunk olyan gazdasági kérdésekről, melyek előnyt jelentenek számunkra” – árulta el a kormányfő.
Az amerikai alelnök szerint nagy veszélyben van az európai demokrácia.
Alaposan felkavarta az állóvizet az amerikai elnök vámháborúja.
Az EU kereskedelmi főtárgyalója elárulta, mit szeretnének mindenáron elkerülni a kínaiak.
A kibontakozóban lévő vámháborúról kérdeztük Gong Taót, a Kínai Népköztársaság magyarországi nagykövetét.
A tárcavezető az Európai Uniót tette felelőssé a kialakult helyzetért.
Durvul a vámháború, elszállt az arany.
A magyar kormány már most közölte: biztosan nem szavazzák meg a viszontvámokat!
Megismétlődhet a történelem.
A kormányfő ismertette, hogy a kabinetülésen, áttekintették, hogy az időközben kirobbant vámháború milyen hatással lehet a terveikre.
„Sajnálatos módon a jelenlegi, kihívásokkal teli idők világosan megmutatják, hogy a brüsszeli intézmények nem képesek a hatékony irányításra” – mondta a külügyminiszter.
Ling Ji kínai kereskedelmi miniszterhelyettes ismertette Kína terveit.
A vámháború részletes hatáselemzései még folyamatban vannak, de az első előrejelzések szerint az európai gazdaság növekedése 0,3–0,5 százalékponttal mérséklődhet a következő két évben. A magyar exportot pedig – a WIIW gyors becslése alapján – mindössze 0,37 százalékponttal csökkenthetik a most bejelentett amerikai vámok.
Ha a vámháború eldurvul, még világháború is lehet belőle.
A vámháború elkerülhető lett volna, de az Európai Bizottság hibát hibára halmozott, majd belezuhant a szokásos ideológiai csapdába.
Pincehideg rémálom: Trump 200 százalékos vámja tönkreverheti Európát.
Az egyre erősebben formálódó vámháború ismét egy fontos dologra világít rá: nincs olyan forgatókönyv, amelyben Brüsszel az uniós tagállamok egészét megfelelő hatékonysággal tudná képviselni. A kudarc jól megvilágítja az európai egység hamis illúzióját.
Washingtonnal és Pekinggel is tárgyalni próbálnak.
Elemzők szerint lassanként visszatérhetünk arra a növekedési pályára, ahonnan 2022-ben, az orosz–ukrán háború előtt tértünk le.