Fellázadtak a román szélsőségesek, nem akármilyen célpontot választottak ki
Összefogtak a román szélsőjobboldali pártok, megbuktatnák a vezetőt.
Összefogtak a román szélsőjobboldali pártok, megbuktatnák a vezetőt.
Ő ugyan távozik, de minden itt marad abból, amit teremtett: a 2026-os választáson a brüsszeli nyomásgyakorlók itthoni embereivel, és a Pressman-világ beosztottjaival találjuk magunkat majd szembe.
Lehet bátran szűkebbre venni azt a nadrágot a Tisza Pártnál.
Az elmúlt hónapokban sorra hagyták el a pártot legismertebb politikusai.
Miután zsákutcába fulladtak a demokráciát szembeköpő koalíciós tárgyalások, az osztrák pártok újra megpróbálkozhatnak azzal, hogy érvényesítsék a népakaratot.
A demokratikus erők összefogását sürgette a jelenlegi kisebbik kormánypárt, hogy megállítsák a soviniszta, rendszerellenes erőket.
„A szocializmus legválságosabb, legsúlyosabb napjaiban kellett az ország élére állnom két esetben is” – idézi Gali Máté Nagy Imre saját szavait.
Az LMP akkor fog megszűnni, ha több más ellenzéki párthoz hasonlóan valami érthetetlen tévedésbe esik.
Gerinctelen embereknek sosem volt híján a párt vezetése, de Gyöngyösi alighanem valamennyin túltett.
A fővárosi liberális értelmiséget pedig csókoltatom, remélem még sok ilyen jó ötletük lesz, hogy miként rúgják tökön magukat.
Komjáthi Imre, a leendő pártelnök tesz még egy kísérletet, hogy az MSZP a vezetésével feltápászkodjon a földről, ő még hisz abban, hogy a magyaroknak szüksége van egy baloldali erőre.
Az MSZP átszervezés részeként a társelnöki rendszer eltörlése is napirendre kerül, és a tervek szerint a szocialista pártnak ismét egy elnöke lesz.
A szövetségi koalíciót alkotó progresszív pártok Thüringiában alig kaptak többet 10%-nál.
A jelek szerint a német politikai elit elszámolta magát az AfD-vel kapcsolatban.
Az EP-választáson sikereket elérő román szocialisták magabiztosak a bizottsági pozíciók kiosztása kapcsán.
A Jobbik egykori elnöke szerint ők nem a reményét szeretnék elvenni a Tisza Párt szavazóinak, hanem az illúzióikat szétrombolni: ők valódi rendszerváltást akarnak végrehajtani, hogy ne vezérváltás történjen az országban.
Pártszakadás után bővülhet a Patrióták frakciója.
Már a nyolcadik párt jelentette be csatlakozási szándékát.
A káros tendenciáknak már most is vannak következményei, hiszen a Tisza Párt szavazótáborán belül kialakult egy kemény mag, melynek attitűdje egyre szektásabb vonásokat mutat.
Patrióta pártszövetség alakul a Fidesz részvételével: a képviselőcsoport oda pozicionálja a pártközi együttműködés alapját, ahova az való, a szuverenista–föderalista válaszvonalra.