Nem az lesz a jövő, amit ma elképzelünk
Hibás gondolkodás, ha lineárisan szemléljük a jövőt, mert a történelem arra tanít: a fejlődés, a változás soha nem lineáris.
Hibás gondolkodás, ha lineárisan szemléljük a jövőt, mert a történelem arra tanít: a fejlődés, a változás soha nem lineáris.
Tanulságos, ahogy a liberális intellektuális szuperelit szellemi zsákutcájának végére érve önmagát számolja fel.
Joe Biden szerint szigorodni fog az abortuszjog és a melegekre sem vár jó világ, ha novemberben a republikánus elnökjelölt nyeri a választást.
A lap szerint Európának most leginkább összehangolt vezetésre van szüksége.
Mit hoz a jövő, ha Arthur C. Clarke-nak, a 2001: Űrodüsszeia ihletőjének agyával gondolkodunk?
Kevés jelenség formálta olyan mélységben a Homo sapiens világát, mint az épület, amit gyárnak nevezünk. Az utóbbi évtizedekben a szolgáltatások felemelkedésével a gyártást sokan lesajnálták, ám a geopolitikai viharok következményeként most visszatér a kormányzás középpontjába.
A hétvégi iráni agresszió Izraellel szemben egy figyelemre méltó mellékjelenséget hozott: az Elon Musk tulajdonában lévő mesterséges intelligenciás chatrobotja, az X, az incidens előtti héten egy olyan hamis videóhírt hozott létre, amiben iráni rakéták csapódnak be az izraeli területekre. Felvetődik a kérdés: vajon a gépi intelligencia képes lehet-e valamiféle „jóslásra”?
Ennél mélyebb nincsen! Nincs az a diktátor, aki ezt megengedheti magának. Interjú.
„Kettesben, hármasban vagy négyesben, Budán vagy Pesten, ülve vagy állva” – írta a közlekedési szakember.
A futuristák helyett a pragmatistáknak lett igazuk: a drónokról és online dezinformációról szóló szalagcímek között visszatértünk az első világháborúba.
A szlogenük változatlanul az maradt: „Vedd vissza a jövőd!”
Modern, tiszta, de a történelmi arculat is megmarad.
Az elmúlt időszakban egyre gyakrabban olvashatunk arról a tévhitről, miszerint a kiélezett nemzetközi gazdasági versengésben való helytállás, a támogatási versenyben való részvétel úgynevezett fiskális alkoholizmushoz, a költségvetési hiány elszállásához vezet. Elemzésünkben a beruházásokat ösztönző állami támogatások létjogosultságával kapcsolatban felmerülő kérdéseket és tévhiteket vesszük górcső alá az átalakuló globális gazdaság példáin keresztül.
Ahogy telnek az évek, egyre gyakrabban tesszük fel a kérdést sokasodó aggodalommal a szívünkben: merre tovább, Európa?
Az illegális bevándorlás kifutására és az orosz-ukrán háborúra nem tippelnék, mert bármi lehet.
Muskék megtiltották, hogy az autót megvásárlók egy éven belül továbbadják a szögletes járgányt.
Az ember szemléletmódja horizontális, a belátható tereket, a térképeket és a kilátást szeretjük, két dolgot pedig a kultúra kezdetei óta eltemetünk: amit meg akarunk őrizni és amit el akarunk felejteni. A rejtelmes föld alatti világ egyszerre határozza meg az emberi mitológiát és a bolygó fizikáját, mégis alig tudunk róla valamit – figyelmeztet az egyik legjobban író angol.