Az ellenzéki televíziós választási vitára gondol, a kisfia edzésére?
Igen, és ez olyan sértő, felháborító volt, amire csak jóindulattal tudom azt mondani, hogy vesztes pozíció. Mert egy ember, akinek az az ambíciója, hogy miniszterelnöke legyen a hazájának, és ott van a miniszterelnök-jelölti vitán, ahol az az üzenete, hogy pont nem érdekli, mi lenne ennek az országnak a jövője, mert szívesebben lenne a gyereke edzésén, olyannyira sértő, hogy ez után csak a politikától való teljes visszavonulás lett volna a megfelelő hozzáállás a részéről. És ezek után még úgy csinál, mintha őt ez a projekt érdekelné! Higgyem el neki? Ő vesztes típus, nem élvezi, amit csinál. Így nem viselkedik valaki, aki tiszteli a választópolgárokat! Egy demokrata nem viselkedik így, mert pontosan tudja, hogy a felhatalmazás a választópolgártól jön, aki szuverén. Ő azon a vitán megsértette a választópolgárokat, akik megtisztelték a figyelmükkel, és azt vágta a képükbe, hogy őt az érdekli, hogy »a fiam hogy jut el a röplabdaedzésre«. Ennél mélyebb nincsen! Nincs az a diktátor, aki ezt megengedheti magának.
Ez nagyon meredek állítás… egy fél mondat volt.