És a nem hívők hova álljanak húsvétkor?

Túlságosan sötét, tragikus az, ami nagypénteken történt a Golgotán, túlságosan misztikus és hihetetlen a feltámadás, túlságosan elvont és nehezen értelmezhető a bűn alóli feloldozás.

Túlságosan sötét, tragikus az, ami nagypénteken történt a Golgotán, túlságosan misztikus és hihetetlen a feltámadás, túlságosan elvont és nehezen értelmezhető a bűn alóli feloldozás.
„Jézus elnéző, de én nem mindig.” – mondja a modern kori dacos ember éppen úgy, mint a korabeli bűnös, aki elárulta vagy épp megtagadta a Megváltót.
Orbán Viktor áldott, boldog ünnepet kívánt mindenkinek.
„A mi dolgunk, hogy Jézus szeretetével szembesítsük az embereket. Benne van a pakliban, hogy emiatt gyűlölni fognak minket” – ünnepi interjúnk az úszómesterből lett fiatal pasaréti atyával, akinek még szerzetesi neve is azt jelenti: húsvét.
Miért van kiemelt jelentősége Jézus keresztfán kimondott szavainak? Mi ad(hat)ja „a szenvedés értékét”? Tényleg túlságosan „búskomor” a katolikus egyház? A Sursum Kiadó vezetőjét kérdeztük.
Az Eucharisztia maga a csönd. Nem az „énidő” egocsöndje, hanem az a pillanat, amikor Isten úgy fejezi ki a szeretetét, hogy nem emberi szavakkal szól hozzánk. Vizvári Soma írása.
A világban minden visszafordíthatatlan, de Isten országában nincsen végleges bukás. (Nagyböjti sorozatunk V. része.) Ádám Rebeka Nóra írása.
„De nyugodjunk meg: vélhetően ez az egész, prájdostul, tiszástul oda kerül, ahova az SZDSZ” – reagált a hírre az Alapjogokért Központ főigazgatója.
Mária kultuszából is látszik, mennyire igaztalan és abszurd az a vád a katolikus egyházzal szemben, hogy a nőket valamiképpen másodrendűvé minősítené. Ungváry Zsolt írása.
A hírről Cynthia Erivo az Instagram-oldalán is beszámolt.
Január 6. a keresztény egyházban Jézus Krisztus megjelenésének, vagyis Vízkeresztnek az ünnepe.
Nem tudok jó emberré válni, nem vagyok képes sem az emberiséget, sem önmagamat megváltani, még a karácsonyfát sem tudom méltósággal befaragni.
Hajlamosak vagyunk azt gondolni, hogy a jeges leheletű, repülni képes Superman, vagy éppen a világot a sarkából kifordító Skarlát Boszorkány a legnagyobb csodatevő. De valóban így van?
A székesegyház hivatalosan december 7-én nyitja meg újra kapuit a nagyközönség előtt.
Ismert, hogy ezzel ébresztette Jelenits atya reggelenként a kollégistákat, már kezdő nevelőtanárként; ismert méghozzá azért, mert piarista öregdiákokon keresztül országszerte máig is számos otthonban indul a nap ezzel a mondattal.
Az AI friss kutatási eredmények alapján dolgozott, ami cáfolja azt az állítást, hogy a torinói lepel hamisítvány lenne.
Ha néhány kevés igazat talál az Úr a városban, megkegyelmez neki. Talán ez nagyban Európára is igaz. Papp Miklós atya írása.
A Szentszék nem hallgat tovább: a nyugodt erő hangján védik meg emberek százmillióit.
Krisztus volt az egyetlen, aki épp azért halt meg, hogy beteljesüljön a sorsfeladata. Ezért is ő a Megváltó.
Elsőre kicsit beakadt nála a lemez, majd szerényen próbált tompítani.