Visszatér Magyarországra a kultikus sárga gasztronómiai kalauz
Újra itt a Gault & Millau!
Jókuti András, a világevőként ismert újságíró, blogger és étteremtulajdonos szerepel az OAD, a világ leghasznosabb éttermi toplistájának a legértékesebb értékelői között.
Nyitókép: Jókuti András Facebook-oldala
Ha a gasztro, a gasztronómia érdekel, de eddig még nem ismerted a Világevő blogot, Jókuti András oldalát, itt az ideje, hogy kicsit komolyabban vedd a gourmet témát, hiszen a gasztroszakértő nemcsak elképesztő helyekre jut el, hogy a fine dining minden titkát megismerje, de még az OAD a világ leghasznosabb éttermi toplistája is elismerte, amivel a Világevő blog egyedüli magyarként került az OAD listájára.
Ezt is ajánljuk a témában
Újra itt a Gault & Millau!
Maga a Világevő posztolta októberben a Facebook-oldalán, hogy felkerült egy toplistára, amelyről úgy nyilatkozott, hogy „tavalyelőtt szólt valaki, hogy ott vagyok az OAD, a világ leghasznosabb éttermi toplistájának a legértésebb értékelői között”. Ez azonban nem minden, elvégre Jókuti Világevő András azzal folytatta a remek hírt, hogy
azóta is rendíthetetlenül araszolgatok felfelé ezen a listán (tavalyelőtt 75., tavaly 63., idén 57.), ráadásul ezzel Európában a 11. vagyok (ha a briteket is ideszámoljuk még).
Ezt is ajánljuk a témában
Annyit elöljáróban elárulunk, hogy nem Nápolyban, de még csak nem is Olaszországban. Mutatjuk, hová „költözött” a világ legjobb pizzája.
De a bejegyzésben azt is hozzátette még, hogy „azért azt se bánnám, ha előkelőbb pozícióban bukkannának fel hazai éttermek is”! Amit persze jó eséllyel senki sem bánna. Főleg, hogy Magyarországon bőven akad nemcsak Michelin-csillagos étterem, de szakács, séf is. Hogy egészen pontosan hogy lehet ilyen elismerésben részesülni, avagy mi alapján jár a Michelin-csillag, arról már egy korábbi cikkben számoltunk be.
Emellett több étterembe magunk is ellátogattunk, hogy különböző cikkeinkben elérhető árú csúcséttermek és Magyarország legjobb éttermei között válogatva bemutathassuk azokat a hazai étel-barátoknak. Így jutottunk el a nagyszerű Simaliba, a belvárosi csárda asztaláig, ahol a Magyar Bocuse d’Or Akadémia tagja, a Simaliba étlapjának megálmodója, Varju Viktor (Corporate Chef) jóvoltából a liba nemcsak ünnepi étel,
sőt a történelmi gettó peremén próbáltuk ki a Gettó Gulyás házias ízeit, ahol a pörkölt és a gulyás a két legkedveltebb és legkelendőbb fogás.
Ezt is ajánljuk a témában
A történelmi gettó szélén álló pörköltöző után megnéztük a belvárosi csárdát, ahol kacsásként is több szempontból sikerült felülmúlni a várakozásainkat.
Persze, nemcsak a magyar konyha szerepel jól itthon sem, így egy igazi ínyenc olyan fogásokat is kipróbálhat Óbudáig utazva, mint a zebra vagy a kenguru steak, amivel mindenképpen érdemes tenni egy jóízű próbát. És persze mindez még mindig csak Magyarország, avagy érdemes figyelni a Világevő blog kalandjait, amely a világot bejárva igazi gourmet falatokat és fogásokat mutat be a különlegességekre is nyitott közönségnek.
Ezt is ajánljuk a témában
Ezúttal a retró és a hamburger helyett a steakre mentünk rá, és bár itt is akad hambi, a zebra mindent visz.
Nem csoda, hogy az OAD lista a külföldi gasztrotúra okán Jókuti András ételszakíró blogját is beválasztotta a legjobbak közé, akinek a Mandiner ezúton is gratulál, és hozzá hasonlóan a szerkesztőség is azt kívánja, hogy lehetőleg minél több magyar étterem is kerüljön fel az OAD listáira.