A járvány harmadik hullámának közepén rengeteg a fertőzött, és egyelőre nem tudni, mikor lassul a betegség terjedése.
Ebben a cikkünkben részletesen bemutattuk, mi történt volna, ha a kormány az ellenzékre hallgat és nem kezdtünk volna el oltani a kínai és az orosz vakcinákkal.(Egy biztos, sokkal rosszabb lenne a helyzet.)
Elutasítják a vakcinaszállítmányokat
A DK-s polgármesterek a közelmúltban jelezték a kormány felé, hogy az általuk vezetett városok, kerületek nem igénylik az orosz és kínai vakcinát ezért oda ne is szállítsanak ezek közül. Korábban beszámoltunk róla, az egyik budapesti DK-s polgármester például a Facebookon közölte, hogy a kerületben nem volt igény a kínai vakcinára, és helyette „EU-s oltóanyagot” követelt Kásler Mikóstól. Majd miután bejegyzése alatt a helyi lakosok felháborodottan jelezték, hogy ők igenis örülnének a kínai oltóanyagnak, törölte az egészet.