Az Operatív törzs keddi sajtótájékoztatóján beszélt arról György István, az oltási munkacsoport vezetője, hogy Magyarország nemsokára átlépi a kétmilliomodik beoltottat.
Délutánra meg is lett a kétmilliomodik beoltott a koronavirus.gov.hu oldal tájékoztatása szerint. Mint azt az Operatív törzs sajtótájékoztatóján is kiemelték, Magyarország messze az uniós átlag fölött van a beadott oltásokat illetően, minden ötödik magyar ember már megkapta az oltást, a lakosság több mint 20 százaléka pedig már legalább az első oltását megkapta.