Mindenkor jöhet egy zivatar
Az utóbbi években a tábor minden évben kapott himnuszt, a Jóvilágvan nevű felvidéki zenekar hathatós közbejárásával. Idén nem készült himnusz, ám minden évben igyekeznek megragadni a tábor lényegét. „Otthonos a hely, ahol nem zavar, hogy mindenkor jöhet egy zivatar” – szól a tavalyi, és nem is téved nagyot. A völgy jellegéből adódóan tényleg mindenkor jöhet egy zivatar, és jön is. Az esőben tombolás, pogózás így a tábor életéhez, mi több, hangulatához tartozik, ahogy az is, hogy az esőben vadidegen társaságok a kocsmateraszon összeverődve élvezik az oda hallatszó koncertet, vagy együtt kezdenek el inni. A helyszín egyébként tényleg előnyös, domboldallal szemben áll a nagyszínpad, az erdős-patakos réten kialakított Chill-helyszín tényleg chilles, főleg hajnali négykor, mikor fáradtan leheverednénk, miközben oldalról szól a zene, az erdőn túl pedig rét terül el, ahol napközben lehet sütkérezni – feltéve, ha nem esik. A tábor gombaszögi átköltözésekor jelentős támogatást kapott, hogy a helyszín állandósulhasson, és kiépülhessen az infrastruktúra, vizesblokk, egyebek, ám ehhez úgy látszik, még idő kell. A három zuhanyzó állandó jelleggel áll ott, egyben azonban se világítás, se meleg víz, bár a bojler kapcsolója ottjártunkkor pislákolt. A közelben kialakított kocsma panorámaablakait téglák tartják. Mindezek ellenére mikor az ember reggel