Porlik a szikla – Potápi Árpád Jánosra emlékezünk
Egyetlen javítás is sokat elmond Potápi Árpád Jánosról, akit bonyhádi születésűként is elszakíthatatlan szálak fűztek ősei szülőföldjéhez. Veczán Zoltán nekrológja.
Egyetlen javítás is sokat elmond Potápi Árpád Jánosról, akit bonyhádi születésűként is elszakíthatatlan szálak fűztek ősei szülőföldjéhez. Veczán Zoltán nekrológja.
Szeptember közepén pár nap leforgása alatt volt, ahol hirtelen 20 Celsius-fokot esett vissza a hőmérséklet Magyarországon.
Nem, valószínűleg nem rólatok írt Anonymus, és nem ti voltatok előbb Erdélyben. De ha már ennyire szeretitek a magyar Gesta Hungarorumot, volna egy javaslatom a számotokra. Veczán Zoltán írása.
Mit ünnepeljünk augusztus huszadikán azokkal, akiknek hazájuk nincs, csak lakcímük?
A professzor szerint az újabb elméletek csak a régiek felfrissítései, sem a hun-török eredet, sem a „szökevény székelyek” teóriája nem tartható, az archeogenetika pedig komoly előrelépést hoz majd.
Neves szaklapban jelent meg egy cikk, ami eddig elképzelhetetlen mélységben elemzi az avarok genetikáját, rokonsági és társadalmi viszonyait, akik makacsul ragaszkodtak hitükhöz, gyökereikhez.
Olyan emberek közé szeretné elvinni Isten igéjét, akik nem járnak templomba.
Egy több mint ezeréves történet kezdete. Schmidt Mária írása.
A Csaba útja az égen írt utat honfoglaló kelet népének – Ignotus, Nyugat, 1908
Határokon túlra viszik a lelki segítő programot, hogy minél több magyarhoz eljusson.
Hármas ünnep Szent István napja: nemzeti, állami és egyházi jelentősége is meghatározó.
Igazából senkit nem érdekel, hogy a Kárpát-medencében néhány ezer idióta nem tud mit csinálni a frusztrációival.
Július elsején Vajdahunyad váránál zászlót bontott Böjte Csaba ferences rendi szerzetes missziója a békéért és a béke gazdaságáért a déli harangszó jegyében.