A magyar őshaza rejtélyei nyomában

2025. február 19. 23:32

Új kutatások indulnak Kínában, amelyek döntő fontosságúak lehetnek a magyar őstörténet felfedezésében. Neparáczki Endre genetikus szerint a tudományos kérdés sosem az volt, hogy az európai hunok és a honfoglaló magyarok között van-e közvetlen genetikai kontinuitás, hanem az, hogy van-e a két etnikumnak közös őse.

2025. február 19. 23:32
Kovács Gergő

A Magyarország és Kína között kezdődő, kiemelkedő jelentőségű együttműködés régészeti, antropológiai és archeogenetikai szempontból is ígéretes lehetőségeket tartogat a kutatóknak és a nagyközönségnek. Mint Neparáczki Endre, a Magyarságkutató Intézet Archeogenetikai Kutatóközpontjának volt igazgatója, az MNM KK Magyar Természettudományi Múzeum Molekuláris Taxonómiai Laboratóriumának tudományos főmunkatársa summázza: „Lehetőség nyílik arra, hogy magyar kutatóként a Kínában található ázsiai hun sírokat vizsgáljuk, valamint a genetikai anyagukat összevessük a világ összes genetikai mintájával, kiemelt figyelemmel többek közt az archaikus mongol, orosz, kazah és magyar mintákra.”

Ez a tartalom csak előfizetők részére elérhető.
Már előfizetőnk?

Összesen 3 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
bakafant-28
2025. február 20. 07:12
Őshaza? Mostanában olyan kutatások (is) napvilágot láttak,hogy a Kárpát-medence alapnépessége a magyar(rá vált?) etnikum.. A "honfoglalók" egy kisebb része csak a magyarságnak..Ezek szerint mi az őshazában élünk..
csihi-puhi
2025. február 20. 00:16
Ez a cikk. De nem így.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!