Sólyom László és a holokauszt ügye

2010. március 11. 18:45

A köztársasági elnök egy lépést tett az emberi méltóság jogi védelme felé.

2010. március 11. 18:45
„Nem csak webnácik hivatkoznak (kifogásul) a véleményszabadságra az új törvény bírálatában; sokáig ez volt a liberális politikai álláspont is (egykor az SZDSZ, ma a TASZ képviseli ezt pro forma). A törvény mostani bevezetésével, mint szó volt róla, nem értek egyet, ám a szólásszabadsággal való érvelés csak akkor lenne teljesen méltányos, ha a társadalmi konszenzus már megszületett volna a holokausztot illetően. Ennek hiányában ez az érvelés légüres térben mozog, hiszen teljesen eltekint attól, hogy a nem-szabályozás közel húsz éve alatt - finoman szólva - nem csökkent a holokausztrelativizálók száma, továbbá nem következett be társadalmi öntisztulás, amelyen pedig ez az érvelés - legalább is implicite - alapul. Számos európai és Európán kívüli, diktatúrának korántsem mondható liberális demokráciában létezik ilyen szabályozás, ami önmagában is erős ellenpontját jelenti a holokauszttagadás-törvény és a diktatúrák közti közvetlen kapcsolatot és logikai láncot tételező álláspontoknak.

Tény az is, hogy a kommunista bűnöket - legalábbis ebben az országban - csak egy-két marginális politikai figura relativizálja, bűn mivoltáról, illetve a társadalmi főáramtól való távol tartásától széles társadalmi és politikai konszenzus gondoskodik. Ez szükséges is, hiszen a kommunista bűnök teljes körű nemzetközi feldolgozása még nem történt meg. Némileg cinikusan fogalmazva: a szenvedés terén való nemzetközi versenyfutás hátrányát a hazai pálya előnye kompenzálhatja.

Talán ezért is van szükség minél előbb arra a törvénykiterjesztésre, mely a totalitárius diktatúrák összes válfajának magyarországi áldozatait egyaránt szimbolikus és érzelmi kárpótlásban részesíti, és kijelöli azokat a határvonalakat, amelyeken belül tovább haladhatunk és amelyeken kívül nem lehet emberhez méltó életet élni. A köztársasági elnök, aki minden jel szerint tudatában van az ezzel kapcsolatos jogi és történelmi aggályoknak, egy lépést tett az emberi méltóság jogi védelme felé, amelynek a holokauszttagadást tiltó törvény csak részét és nem egészét jelentheti.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 20 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Szenzor
2010. március 12. 06:43
http://malacnews.freeblog.hu/archives/2010/03/10/Veszkorszak_a_jogalkotasban/
Anfortas
2010. március 11. 22:32
Egyrészt fenntartom a kifogásomat, a véleményszabadság mindenkit megillet, ebben a kérdésben is. Tehát, mint "webnáci" javaslom, hogy gondolkodjunk el azon is, hogy hogyan büntessük azokat, akik idegen hatalom érdekében, a Magyar Köztársaság érdekei ellenében hálózatot építenek, és elsősorban ezt a szervezetet szolgálják. Mert "liberális demokráciák" is kurva nehezen tűrik azt, hogy ellenséges tevékenységet folytassanak ellenük, csak azért, mert nehéz lenne lenne bizonyítani, hogy TE KÉM VAGY bazdmeg...
denever
2010. március 11. 21:38
kozmikus magasságból teszek a holokauszt-tagadásra. Mesterházyra, a törvényre egyaránt. hol érdekel az engem, hogy X.Y. mit illetve miben hisz? őt érdekli, hogy én mit hiszek? ez nem valami robotnevelde, hogy letöltsék a software-t és aztán meg futtassák! ez a gyűlöletbeszéd-törvény egy nagy darab lágy kaki, amit a sok, magát ultrademokratának érző wannabe-megmondóember markolászik. menjenek a francba magyarázni a bizonyítványt. nyilván egyikük se húzott le akár 1 évet is munkatáborban, az olcsó szentimentalisa együttérzésükkel meg a holokauszt áldozatai mit sem érnek. ezentúl nem lehet nagy közönség előtt mondani, hogy nem volt holokauszt. Na, ettől aztán nem lesz senkinek sem jobb. mert ha nem is mondom, gondolni gondolhatom. változtat ez bármin? mi a gyűlöletkeltés abban - kérem magyarázza el valaki - ha én kijelentem, hogy igenis itt és másütt sem volt holokauszt?! vagy hogy a komcsik nem öltek meg senkit?! mert nekem nagyon úgy tűnik, hogy maximum az érintettek - már ha zsigeri taplók - gyűlölhetnek ezután engem. megkárosítok bárkit azzal, hogy nem hiszem el a gravitációt? bűnt követek el akkor, ha hiszek a geocentrikus világképben? A normális ember erre csak legyint: na, itt van még egy hülye. de a demokráciába a hülyék is beleférnek. valaki majd mesélje el, hogy a jogalkalmazó (értsd rendőrség) hogyan fogja ezt a törvényt értelmezni és végrehajtani?
tenzin
2010. március 11. 21:35
Sólyom akkor tett volna egy lépést az emberi jogok felé, ha a megválasztása körüli szabálytalanságokat látva, felállt volna, és azt mondta volna köszöni így NEM. Utána az ablakából akármilyen messzire nézhet és nem látja az ablaka alatt masirozó gárdistákat, azzal, hogy aláírta nem mossa magát tisztára.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!