Döbbenetesen okos ChatGPT konkurenst alkotott a Google
Kevesebb mint egy hónappal azután, hogy a ChatGPT mesterséges intelligencia alapú chatbotot nyilvánosságra hozták, a Google egy nagyon hasonló technológiával rukkolt elő.
A mesterséges intelligencia decemberben is bizonyíthatja rátermettségét. A karácsonyi ajándékötlet kapcsán is megállhatja a helyét.
Az ünnepek közeledtével egyre többen fordulnak a mesterséges intelligenciához, hogy segítsen a karácsonyi ajándékok kiválasztásában. Sokan ugyan attól tartanak, hogy kevésbé lesznek így személyre szabottak a meglepetések, de a legújabb fejlesztésű keresők már a karácsonyi ajándékötlet porblémakörére is megtalálták a megoldást – írja a CNet.
Mivel a mesterséges intelligenciából hiányoznak az emberi érzelmek és élmények, így egy történet kitalálása vagy egy karácsonyi ének megalkotása problémába ütközik, a listák összeállításában és az ötletelésben azonban kifejezetten ügyesek a chatbotok.
A titok abban rejlik, hogy megfelelő leírásokat és tippeket adunk nekik!
Az OpenAI ChatGPT bevezetésének köszönhetően robbanásszerűen megnőtt a generatív AI chatbotok népszerűsége. Márciusban érkezett a frissítés a ChatGPT mögött álló technológiához, a GPT-4 nevű nagy nyelvi modellhez, amelyet hatalmas adathalmazok feldolgozására képeztek ki, annak érdekében, hogy a legkülönfélébb felvetésekre is eredeti tartalommal és kézzel fogható megoldással tudjon válaszolni.
Azóta elég okosnak tartják ahhoz, hogy akár egy ügyvédi diplomát is meg tudjon szerezni!
A „mezőny” gyorsan bővült más versenyzőkkel,
A Bing keresőmotor elkezdte beépíteni az OpenAI-ból származó információkat a keresési eredményekbe, míg a Microsoft hozzáadott egy chatablakot, ahol az AI segítségével bevásárlólistákat készíthet, PDF-eket összegezhet, LinkedIn-bejegyzéseket generálhat és tanácsokat kérhet. A Bard ezzel túlmenően a webről származó információkból gazdálkodik, így valójában mindig naprakész, friss választ kaphatunk általa a kérdéseinkre.
Ám most jön a lényeg: miután az egyik idei frissítés teljesen újszerű mesterséges intelligencia-eszközöket is tartalmaz, kiválóan használható a bevásárláshoz. Útmutatókkal, a termékismertetőkkel és az árösszehasonlítással is kiválóan elboldogul, így az ünnepi bevásárláshoz, a karácsonyi ajándékötleteléshez egyaránt alkalmazható.
Ezt is ajánljuk a témában
Kevesebb mint egy hónappal azután, hogy a ChatGPT mesterséges intelligencia alapú chatbotot nyilvánosságra hozták, a Google egy nagyon hasonló technológiával rukkolt elő.
Ha valaki a karácsonyra készülődés közben elakad az ajándékok beszerzésével, vagy adott esetben már az ajándékötletek is fejtörést okoznak, a mesterséges intelligencia már ebben is segít. A Bing webhely egyszerű felkeresésével bárki könnyedén elboldogulhat, ha rákattint a „keresés” melletti „csevegés” fülre. A keresés megadásakor törekedni kell a lehető legpontosabb körülírásra, annyi részletet beállítani, amennyi csak eszünkbe jut, átgondolni a megajándékozott hobbijait, érdeklődési körét, preferenciáit, egészen a gyermeke vagy unokája életkoráig!
A „legyen konkrét, majd finomít” formula minden ajándékozó és ajándékozottnál működik:
minél több részletet ismer meg a robot a szerettei hobbijáról és ízléséről, annál nagyobb a sikeres találatok száma.
Ha elsőre ezek ellenére sem talál a rendszer megfelelő, lenyűgöző ajándékötletet, a keresés tovább finomítható, a keresőszavak módosításával a chatbot újrahangolhatja a találatokat.
A mesterséges intelligenciával tehát rengeteg idő takarítható meg. A Bing AI felkutatja az internetet, és másodpercek alatt elkészíti a szűkített listát, fontos azonban, hogy a termékek árait és eléréseit is tartalmazza a keresés, hiszen ezzel tudunk igazán időt spórolni magunknak.
Ezt is ajánljuk a témában
Nem kell megijedni az újabb ipari forradalomtól, érdemes rá mielőbb felkészülni.
Ha másra nem, kiindulási pontnak, mankónak vagy inspirációnak megfelelőek lesznek egy mesterséges intelligencia chatbotja által javasolt karácsonyi ötletek az ünnepi vásárláshoz vagy az ajándékok beszerzéséhez.
Ne feledjük azonban, hogy a mindennapjainkban egyre égetőbb a probléma: a mesterséges intelligencia chatbotjai fokozatosan beépülnek az emberek életébe, a digitális interakciók kockázatai pedig a potenciálisan súlyos következmények ellenére nagyrészt kezeletlenek maradnak.
Ahogy egyre nagyobb teret kapnak az élet különböző területein a mesterséges intelligencia által vezérelt chatbotok, úgy válik egyre fontosabbá, hogy a rendszer pszichológiai hatásai és kockázatai is nagyobb hangsúlyt kapjanak. Az AI veszélyei mellett már nem mehetünk el szó nélkül, fontos kereteznünk, mekkora szeletre láthasson rá az életünkből – ám karácsony közeledtével az ötletelést azért még nyugodt szívvel rábízhatjuk.
Ezt is ajánljuk a témában
Az Egyesült Államokban legutóbb egy tinédzser halálát kérték számon a mesterséges intelligencián! Az AI veszélyei egyre fenyegetőbbek.
Fotó: Attila Kisbenedek/AFP