Hatalmas változás jön a Google-nál, több millió magyart is érint
A magyarok kétharmada használja a Chrome-ot, ám a keresőóriásnak most valószínűleg el kell adnia a böngészőjét.
Kevesebb mint egy hónappal azután, hogy a ChatGPT mesterséges intelligencia alapú chatbotot nyilvánosságra hozták, a Google egy nagyon hasonló technológiával rukkolt elő.
Egy új mesterséges intelligencia jelent meg nemrég az OpenAI jóvoltából: a ChatGPT. A „csevegőbot” tud válaszolni a kérdéseinkre, kódol, akár még szerelmes levelet is ír, ha azt kérjük tőle. Ahogyan a Makronóm is beszámolt róla, a mesterséges intelligencia (MI) alapú chatbot robbanásszerűen tört be mind az IT világba, mind a közéletbe. Sőt, az oktatásba is, a pedagógusok pedig csak kapkodják a fejüket.
Látva a ChatGPT népszerűségét Sundar Pichai vezérigazgató úgy döntött, nagyobb energiát és több erőforrást állít az MI-termékeinek fejlesztésére és bevezetésére. A vállalat azt is közölte, hogy
A ráfordított munka meg is hozta gyümölcsét: hétfőn Pichai a Google weboldalán közzétett blogbejegyzésben bemutatta a Bard MI alapú szolgáltatást, amely nem sokban különbözik a manapság igen népszerű, fent említett, egyre nagyobb ismertségnek örvendő ChatGPT-től.
Pichai azt is elmondta, hogy február 6-án, hétfőtől kezdve a Bardot megnyitják a megbízható tesztelők előtt, és a következő hetekben a nyilvánosság számára is elérhetővé teszik.
A ChatGPT-hez és a Bardhoz hasonló chatbotokat hatalmas mennyiségű szöveges adaton keresztül képzik ki. Ez azt jelenti, hogy vannak bizonyos betáplált adatok - például a rasszizmusra vagy egyéb szélsőséges nézetekre adható válaszai - és vannak olyan adatok, amelyeket később tanul meg, hiszen mondhatni ezek a chatbotok folyamatosan tanulnak. Ez a lényege a mesterséges intelligenciának, ebben több, mint egy mai asztali gép – azon túl, hogy persze sokkal nagyobb számítási- és tárolókapacitást igényel a működtetése.
A Bardot a LaMDA program hajtja, ami egy párbeszédeken képzett MI, és amelyet a Google még 2021 májusában jelentett be.
A fenti videóban, amely a Bard működését mutatja be, látható, hogy egy felhasználó olyan kérdést tett fel a botnak, mint például „milyen új felfedezéseket mondhatok a James Webb űrteleszkópról a 9 éves kisfiamnak”. Bard viszont mondhatni „adatszerűen” válaszolt. Tehát a ChatGPT-vel ellentétben a Bard inkább egy okos keresőmotor, mintsem egy beszélgetőpartner.
Pichai megjegyezte, hogy Bard a webről származó információkból gazdálkodik, így valójában mindig naprakész, friss választ kaphatunk. Ez azt is jelenti, hogy néhány lépéssel a ChatGPT előtt jár, hiszen a korábbi chatbot csupán 2021 végéig képes feldolgozni az adatokat.
az egésznek csupán egy kis szelete