Erre várt Magyarország: Trump híváslistája megmutatta, melyik polcra kerültünk
Az amerikai elnökválasztást követően minden megváltozott.
Donald Trump európai szövetségeseiről készített összeállítást a Falter, amely rámutat, Magyarország az elmúlt két évben kiemelkedő kapcsolatépítésének köszönhetően nagyon közel került az Egyesült Államok következő kormányához.
Nyitókép: Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán
Orbán Viktor, Sebastian Kurz, Herbert Kickl, azaz Donald Trump hálózata Európában – ezzel a címmel foglalkozik Ausztria hetilapja, a Falter a jobboldali politikusok és az amerikai elnök ideológiai kelet-nyugati tengelyével.
Orbán Viktor sütkérezik a reflektorfényben
– így kezdődik a cikk, amely rögtön az első bekezdésben leszögezi, hogy a magyar miniszterelnök volt az egyetlen uniós vezető, aki nyíltan és következetesen támogatta Trumpot az amerikai elnökválasztási kampányban.
Ezt is ajánljuk a témában
Az amerikai elnökválasztást követően minden megváltozott.
A szerző úgy látja, a keleti és nyugati tengely közötti kapocs a kultúrháború retorikája, mert Orbán és Trump is egyetért azzal, hogy a liberális mainstream elsősorban a genderpropagandát állítja fókuszba, míg a konzervatívok a hétköznapi emberek gondjaira keresik a megoldást. Erről beszélt nemrég Sebastian Kurz volt osztrák kancellár is, aki a Falter beszámolója szerint szívesen tesz eleget a „Fidesz-közeli” Mathias Corvinus Collegium meghívásának.
Magyarország és az Egyesült Államok kapcsolatai az elmúlt két évben erősödtek. Ismert amerikai professzorok jöttek-mentek a Mathias Corvinus Collegiumba, a leendő alelnök, J. D. Vance pedig példaképének tartja Orbán Viktort
– jegyzi meg a lap, amely a globális politikai összefüggéseket tekintve megjegyezte, Vlagyimir Putyin készen áll arra, hogy tárgyaljon Trumppal az ukrajnai tűzszünetről.
A Falter egy kapcsolati hálót is rajzolt a politikusokról, amelyben Trumphoz kötik például a világhírű televíziós műsorvezetőt, Tucker Carlsont, akiről hangsúlyozzák, hogy többször megfordult Magyarországon – Trump és Carlson között pedig a világ leggazdagabb embere, Elon Musk áll, aki szerephez is jut majd az új amerikai kormányban.
Carlsonhoz hasonlóan Patrick Deneennél is megemlítik, hogy gyakran jár Magyarországra, vele kapcsolatban pedig az osztrákok azt várják, hogy J. D. Vance egyik fontos tanácsadója marad.
A világ minden tájáról hoz értelmiségieket Budapestre
– írja az összeállítás Orbán Balázsról, a miniszterelnök politikai igazgatójáról, az MCC kuratóriumának elnökéről.
Az ábrán Trump, Kickl, Kurz és Deneen nevét is Orbán Viktorral kötik össze, valamint a neves publicistát, Dr. Ralph Schoellhammert, aki az MCC-n tanít – a Soros György által támogatott Falter itt sem felejtette el használni a „Fidesz-közeli” jelzőt.
Nem véletlen, hogy az amerikai elnökválasztás előtt rövid időn belül Németországban, Ausztriában és Magyarországon is összehangolt támadást indítottak Közép-Európa legjelentősebb tehetséggondozója, a Mathias Corvinus Collegium ellen. A Die Presse például azt írta,
az MCC agytrösztként, ügyes befektetésekkel egyre nagyobb befolyásra tesz szert a régióban, valamint Európa szívében, Brüsszelben is,
míg a Correctiv szerint „az MCC-nek sikerül a németül beszélőket a konzervatívtól a nagyon konzervatívig vonzani, aktív és hatékony propagandát folytat.”
Ezt is ajánljuk a témában
Egymás után jelennek meg a Mathias Corvinus Collegiumtól rettegő cikkek.