„Lehülyézte” Le Pen az EU csúcspolitikusait, csak Orbánt nem
A francia politikus őrületnek nevezte azt, ami Európában folyik.
A legtöbb amerikai ellenzi a szír menekültek letelepítését. Egyetértenek a republikánus elnökjelölttel abban, hogy be kéne fagyasztani a letelepítési programot, de megoszlik a véleményük arról, hogy kellene-e amerikai katonákat küldeni Irakba és Szíriába az Iszlám Állam ellen – derül ki a Bloomberg felméréséből.
A párizsi események után az amerikaiakban megnőtt a félelem, hogy a migránsokkal együtt terroristák is beszivároghatnak az országba. Többségük egyetért a republikánus elnökjelölttel, kormányzókkal és törvényhozókkal, akik az követelik, hogy Barack Obama fagyassza be a letelepítési programot – derült ki a Bloomberg országos közvélemény-kutatásából.
A felmérésben résztvevők ötvenöt százaléka gondolja úgy, hogy be kéne fejezni a betelepítési programot, mely tízezer szíriai menekült letelepedését engedélyezné az országban. Huszonnyolc százalékuk véli úgy, hogy a programot a jelenlegi módon kéne folytatni, tizenegy százalék pedig egy korlátozottabb programot szeretne, mely csak a keresztény szírek letelepedését engedélyezné, a muszlimokat kizárná.
Barack Obama elutasította a javaslatot, mert szerinte az szégyenletes és Amerika-ellenes.
A kutatás szerint megoszlanak a vélemények arról, hogy az Egyesült Államoknak kellene-e katonákat küldenie Irakba és Szíriába, hogy ott harcoljanak az Iszlám Állam ellen. A részvevők negyvennégy százaléka szerint szükség van további katonák kiküldésére, míg negyvenöt százalék nem ért egyet ezzel.
A tervet Barack Obama ellenzi. Az elnök szerint a amerikaiak így is tesznek eleget, hogy megvédjék a hazát a párizsi merényletekhez hasonló támadásoktól. Élesen eltér az ügyben a republikánusok és a demokraták véleménye. Míg a demokraták hatvannégy százaléka támogatja az amerikai katonák kiküldetését, republikánusok ötvenkilenc százaléka ellenzi azt.
A megkérdezettek között megduplázódott szeptember óta azoknak az aránya, akik szerint a legnagyobb gondot általában a terrorizmus és az Iszlám Állam általi fenyegetettség jelenti. Szeptemberben a részvevők tizennyolc százaléka gondolta ezt így, ma az arány harmincöt százalék.