Az amerikaiak többsége tízezer szír menekültet sem fogadna be – muzulmánokat pláne nem
2015. november 19. 11:04
A legtöbb amerikai ellenzi a szír menekültek letelepítését. Egyetértenek a republikánus elnökjelölttel abban, hogy be kéne fagyasztani a letelepítési programot, de megoszlik a véleményük arról, hogy kellene-e amerikai katonákat küldeni Irakba és Szíriába az Iszlám Állam ellen – derül ki a Bloomberg felméréséből.
2015. november 19. 11:04
p
0
0
8
Mentés
A párizsi események után az amerikaiakban megnőtt a félelem, hogy a migránsokkal együtt terroristák is beszivároghatnak az országba. Többségük egyetért a republikánus elnökjelölttel, kormányzókkal és törvényhozókkal, akik az követelik, hogy Barack Obama fagyassza be a letelepítési programot – derült ki a Bloomberg országos közvélemény-kutatásából.
A felmérésben résztvevők ötvenöt százaléka gondolja úgy, hogy be kéne fejezni a betelepítési programot, mely tízezer szíriai menekült letelepedését engedélyezné az országban. Huszonnyolc százalékuk véli úgy, hogy a programot a jelenlegi módon kéne folytatni, tizenegy százalék pedig egy korlátozottabb programot szeretne, mely csak a keresztény szírek letelepedését engedélyezné, a muszlimokat kizárná.
Barack Obama elutasította a javaslatot, mert szerinte az szégyenletes és Amerika-ellenes.
A kutatás szerint megoszlanak a vélemények arról, hogy az Egyesült Államoknak kellene-e katonákat küldenie Irakba és Szíriába, hogy ott harcoljanak az Iszlám Állam ellen. A részvevők negyvennégy százaléka szerint szükség van további katonák kiküldésére, míg negyvenöt százalék nem ért egyet ezzel.
A tervet Barack Obama ellenzi. Az elnök szerint a amerikaiak így is tesznek eleget, hogy megvédjék a hazát a párizsi merényletekhez hasonló támadásoktól. Élesen eltér az ügyben a republikánusok és a demokraták véleménye. Míg a demokraták hatvannégy százaléka támogatja az amerikai katonák kiküldetését, republikánusok ötvenkilenc százaléka ellenzi azt.
A megkérdezettek között megduplázódott szeptember óta azoknak az aránya, akik szerint a legnagyobb gondot általában a terrorizmus és az Iszlám Állam általi fenyegetettség jelenti. Szeptemberben a részvevők tizennyolc százaléka gondolta ezt így, ma az arány harmincöt százalék.
Ralf Schulernek, Németország egyik legismertebb újságírójának adott interjút Orbán Balázs. Az interjú során többek között a migrációról, a genderideológia elleni fellépésről, mint civilizációs kérdésről és a magyar–német kapcsolatokról is beszélt a miniszterelnök politikai igazgatója.
A Google új mesterséges intelligencia-eszköze mindössze két nap alatt megoldott egy olyan problémát, amin a tudósok egy évtizeden át dolgoztak. Az MI-t a szuperbaktériumok antibiotikum-rezisztenciájának kutatásában tesztelték, amely évente világszerte milliók életét követeli.
p
0
0
5
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 8 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Van megoldás. Szakadjanak el Washingtontól
és éljenek független államként,
ha az elmebeteg cionnácik nem nyughatnak >:-)
Az államadósságot azonnal lenullázhatnák,
mondván azt nem ők csinálták, a migránskvótát is lexarhatnák, magasról.
:-)
Nagyon sokan támogatnák, ott se mindenki
esett a fejére.
http://www.origo.hu/nagyvilag/20140920-minden-negyedik-szivesen-elszakadnak-az-egyesult-allamoktol.html
Persze ez Bushéknak meg a többi cionnácinak nem tetszene, de kit érdekel.
A teljes téboly kiteljesedett. Ahelyett, hogy a kégicsapásokbután küldenének szárazföldi csapatokat és vagy megölnék vagy összefogdosnák az IA katonáit és megkezdenék az érintett országok ujjáépítését itt vacakolnak. Ez egy olyan háború, amiben a győzelemért senki nem akar katonát áldozni. Fegyvertelen pacifistákkal nem lehet háborút nyerni.