Több vidéki városban tüntettek kedd este a Szabad oktatást! és az Egymillióan az internetadó ellen Facebook-csoportok budapesti demonstrációjához csatlakozva.
Miskolcon mintegy százan vettek részt a demonstráción, a kormány távozását, a parlament feloszlatását, a képviselők elszámoltatását követelték. Csécsi Szabolcs, a Miskolcnak Hangja Van!-csoport nevében azt mondta, a tüntetők létszáma mutatja, az ország lassan ébred, de előbb-utóbb sokan átlátják majd a helyzetet. Hozzátette, a saját kezükbe kell venni a sorsukat, mert már „nincs több bőr, amit lenyúzzanak a magyarokról”. Kiss Petra Sára, a Nem Némulunk El! csoport tagja felsorolt több, a nőket, szegényeket, hajléktalanokat, kisebbségeket ért „hátrányos döntést”.
Nyíregyházán több mint kétszázan tüntettek, demonstrálók között sárga rózsákat osztottak ki, egyesek uniós és amerikai zászlókat tartottak a kezükben, majd egy nagy magyar zászlót feszítettek ki. A szónokok a jövő évi költségvetés és a politikusok „urizálása” ellen tiltakoztak, valamint szót emeltek a fiatalok külföldre vándorlása ellen.
Békéscsabán a „demokráciát felszámoló Orbán-rezsim” ellen tiltakoztak. Bod Tamás, az Együtt – A Korszakváltók Pártjának gyulai elnöke azt mondta: az embereknek elegük van „a politikai alapon milliárdossá lett politikusokból”. Körömi János szociális munkás, addiktológiai szakember a mélyülő szegénységről, a felszámolt szociális védőhálóról és az egyre növekvő számú éhezőről, pszichiátriai és szenvedélybetegről beszélt. Szerinte a jövő évi költségvetés tovább ront az emberek szociális helyzetén.
Sopronban az egyik szervező, Szalai László 60-70 ember előtt arról beszélt, hogy ígéretekből, irreális törvényekből és korrupcióból nincs hiány Magyarországon, miközben egyre több embernek okoz gondot a mindennapi megélhetés, és egyre többen élnek mélyszegénységben. Egy másik szervező, Jakál Adrienn azt mondta: „álomországban mindenki jól él, de Magyarországon csak a Fidesz él jól, ezért ideje felébredni”.
A debreceni tüntetésen, amelyet az Y-GEN Egyesület szervezett, száz ember előtt a szónokok az ország nehéz helyzetét ecsetelték, amelyért a kormányt tették felelőssé. A munkanélküliség növekedését, az elszegényedést, a közoktatás „felforgatását”, a segélyezés átalakulását, a fiatalok elvándorlását említették.