L. Simon László: A kormány igazán azzal segítene a vállalkozásokon és a napelemmel rendelkező lakosságon, ha a németekéhez hasonló rendszert vezetne be
A rezsicsökkentés mellett a szabályozás sürgős újragondolására is szükség van.
A rezsicsökkentés mellett a szabályozás sürgős újragondolására is szükség van.
Közel négyszer annyiba kerül háztetőkre telepíteni a kisebb napelemes rendszereket, mint nagy napelemfarmokon áramot termelni. Bár az otthoni panelek létjogosultsága nem vitatható, egy ponton túl a zöldátmenetet gátolhatja a túl sok otthoni naperőmű – állítja a Washington Post minapi írása.
Svájc „forradalminak” titulált újítással készül a megújuló energia terén. Egy ottani startup kísérleti projektjében eltávolítható napelemeket telepít a vasúti sínek közti kihasználatlan területre. Az ötlet csak elsőre tűnik jónak, mert már most rengeteg kérdést vet fel a hatékonyság és a megvalósíthatóság terén, főként a magas költségek, a karbantartás és az áramütés veszélye miatt.
Napelemekkel nőtt tovább a megújulóenergia-részarány, már uniós kötelezés felett a mértéke.
Mit tehetünk akkor, ha tönkrement a régi napelem? Hová tegyük? A válaszokat Klinghammer Noah Jeromos, energetikai szakértő adja meg.
Az egyik fontos vezető ázsiai portál, a Chinadaily.com zöldgazdasági anyagában a kínai közreműködéssel épült kaposvári napelempark szolgált illusztrációként. A cikk egy helyi zöldkonferenciáról tudósított, ahol arra jutottak, hogy a távol-keleti nagyhatalom megújulóenergia-forradalma nemcsak az ország ökologikus fejlesztési céljainak megvalósítását segíti elő, hanem kiváló minőségű és megfizethető termékekkel, valamint széleskörűen elérhető kínai technológiák és megoldások révén is hozzájárul a globális zöldátmenethez.
Európa megújuló PPA (hosszú távú áramvásárlási szerződések) árai 5%-kal csökkentek az első negyedévben.
Zavar van a napelemek importjában Németországban.
Az elmúlt egy-két évben az orbáni infláció és rezsiemelés jelentette a legnagyobb kihívást a magyar háztartások számára.
Az új uniós szabályok szerint lehetővé vált, hogy akár társasházak is létesítsenek napelemes kiserőműveket. A Makronóm Intézet és a MERSZ, azaz a Magyar Energiaközösségek és Rugalmassági Szolgáltatók Szövetségének közös elemzéséből kiderülnek a részletek.
Alaposan felkavarták a politikai és szakmai kedélyeket a háztartási kiserőművekkel kapcsolatos, részben uniós irányelvek miatt szükséges változások. Összefoglalónk.
Szó esett a jövő évtől érvényes bruttó elszámolásról is.
Az éves szaldó előnyösebb, mert minden más megoldásnál több megtakarításhoz, alacsonyabb villanyszámlákhoz segíti a családokat.
Az Unió elvárárai ellenére belátta a kormány, hogy változtatni kell a napelemesek elszámolásán.
„Tanács: újfent le kell szarni ezeket a gazembereket” – tette hozzá a publicista.
Kocsis Máté kérte az energiaminisztert, hogy írja felül a brüsszeli döntést.
Az Egyesült Államokban 2030-ig eladott új autók több mint a fele várhatóan már elektromos jármű (EV) lesz.