Szankciók ide vagy oda, továbbra is Oroszország az EU egyik legnagyobb gázimportőre
Ennek ellenére továbbra is komoly aggodalomra ad okot az Európában jelentkező energiaválság.
Ennek ellenére továbbra is komoly aggodalomra ad okot az Európában jelentkező energiaválság.
A tavalyi összesítést magasan az Egyesült Államok vezeti, amely 3,2 ezermilliárd dollárért vásárolt magának termékeket szerte a világból. Érdemes lesz figyelni, hogy a beígért Trump-vámok után miként alakul majd a tabella.
Októberben a külkereskedelmi termékforgalom érdekes képet mutatott: az export csökkent, míg az import kismértékben bővült. A Makronóm Intézet gyorselemzése szerint az export visszaesését elsősorban a csökkenő külpiaci kereslet okozhatta. Ám Németországban kedvező jelek mutatkoznak, a nagy rendelések is inkább pozitív irányba húzzák a számokat. Az importot a fogyasztás növekedése támogatta. Az erősödő külső kereslet és a termőre forduló beruházások jövőre növelhetik az exportot.
Alighogy életbe lépett az új kereskedelmi megállapodás Ukrajnával, gyakorlatilag azonnal be kellett vezetnie az Európai Uniónak a megállapodásban szereplő védővámokat egyes élelmiszerekre.
A műtrágyaimport korábban nem látott magasságokba emelkedett a háború kitörése óta.
Ezért jönnek távol-keleti munkások Magyarországra az iparkamara elnöke szerint.
Kelet-Európa ismét süket fülekre talált Brüsszelben, Franciaország viszont megkapta, amit akart.
A KSH friss, termék-külkereskedelmi adatai szerint az import visszaesésének a mértéke érdemben mérséklődött az előző hónaphoz képest, ám a külső kereslet várhatóan a következő hónapokban is visszafogottan alakulhat. A Makronóm Intézet szakértője szerint jó hír viszont, hogy a legfrissebb hangulatindexek már javulást mutatnak a hazai szempontból is fontos német iparban, főleg a járműgyártásban a müncheni Ifo Gazdaságkutató Intézet friss felmérése szerint.
Tennének is valamit az uniós vezetők, meg nem is.
A szakértő szerint nem váltak valóra a nyugati remények.