Manfred Weber szerint Ukrajna az európai szabadságért harcol
Az EPP elnöke interjút adott egy német lapnak, amelyben újrahasznosította kedvenc gondolatait.
Az EPP elnöke interjút adott egy német lapnak, amelyben újrahasznosította kedvenc gondolatait.
A német lap is beszámolt a svájci Weltwoche által szervezett beszélgetésről. Mint a lap rámutat: Schröder szerint az EU-nak nem kritizálni, hanem támogatni kellett volna ezt.
Pedig a békemisszió első helyszíne éppen Kijev volt.
A külügyminiszter az ENSZ Közgyűlésről jelentkezett be. Békemisszióról, Csádról és a Nemzeti Kártyáról is beszélt.
„Sürgősen el kell hallgattatni a fegyvereket” – szögezte le cikkében Luís da Cunha.
Nem elvi vagy stratégiai kérdés, kizárólag politikai lépés.
Futótűzként terjed a magyar miniszterelnök kijelentése.
Orbán Balázs a békeirodalom tanulságaival igazolja: konkrét béketerv nélkül is lehet tűzszünetet kötni. Csak elhatározás kérdése.
A magyar miniszterelnök egyre nagyobb szerephez juthat az Európai Unióban.
A vita során többek között szó esett az európai uniós jogalkotás, a folyamatos szerződésszegés, az uniós források visszatartása, vagy épp a Patrióták Európáért nevű jobboldali európai parlamenti frakció kiszorításáról is.
Orbán Viktor békemissziója sikeres volt, ennek ellenére hisztérikus válaszok érkeztek az unióból. Bóka János európai uniós ügyekért felelős miniszterrel az MCC Feszten beszélgettünk.
Úgy látják: a háború sújtotta Ukrajnában lassan megváltozik a hangulat.
Július elején, vagyis kevesebb, mint egy hónapja indult öt állomásos békemisszióra Orbán Viktor miniszterelnök. Diplomáciai erőfeszítéseinek hatásai pedig már most látszódnak.
Orbán Viktor békemissziójának eredményeit összefoglaló levelének nyolcadik pontjában az amerikai Demokrata Párt külpolitikájával való szakítást javasolja.
Nem tudják megfélemlíteni a magyar miniszterelnököt.
„Elszigeteltségről beszélni egy olyan miniszterelnök és kormány esetében, amely Európából mára egyedüliként tud kapcsolatot tartani egyszerre Kelet és Nyugat felé, nem vall túlzott bölcsességre” – szögezte le a magyar diplomácia vezetője.
Belső konfliktus gyengíti az Európai Uniót, amely lemondott arról, hogy a béke ereje legyen.
A pártpolitikai kerekasztal beszélgetés résztvevői Orbán Viktor békemissziója mellett Magyarország és Szlovákia kőolajkorlátozásáról is kifejtették az álláspontukat.
A miniszterelnök politikai igazgatója átfogó válaszokat adott a magyar stratégiáról. Elárulta: hamarosan bővül a Patrióták Európáért frakciója az EP-ben.