Árgus szemekkel figyelik Orbán döntését az oroszok: szerintük „tervez valamit”
Futótűzként terjed a magyar miniszterelnök kijelentése.
Futótűzként terjed a magyar miniszterelnök kijelentése.
Orbán Balázs a békeirodalom tanulságaival igazolja: konkrét béketerv nélkül is lehet tűzszünetet kötni. Csak elhatározás kérdése.
A magyar miniszterelnök egyre nagyobb szerephez juthat az Európai Unióban.
A vita során többek között szó esett az európai uniós jogalkotás, a folyamatos szerződésszegés, az uniós források visszatartása, vagy épp a Patrióták Európáért nevű jobboldali európai parlamenti frakció kiszorításáról is.
Orbán Viktor békemissziója sikeres volt, ennek ellenére hisztérikus válaszok érkeztek az unióból. Bóka János európai uniós ügyekért felelős miniszterrel az MCC Feszten beszélgettünk.
Úgy látják: a háború sújtotta Ukrajnában lassan megváltozik a hangulat.
Július elején, vagyis kevesebb, mint egy hónapja indult öt állomásos békemisszióra Orbán Viktor miniszterelnök. Diplomáciai erőfeszítéseinek hatásai pedig már most látszódnak.
Orbán Viktor békemissziójának eredményeit összefoglaló levelének nyolcadik pontjában az amerikai Demokrata Párt külpolitikájával való szakítást javasolja.
Nem tudják megfélemlíteni a magyar miniszterelnököt.
„Elszigeteltségről beszélni egy olyan miniszterelnök és kormány esetében, amely Európából mára egyedüliként tud kapcsolatot tartani egyszerre Kelet és Nyugat felé, nem vall túlzott bölcsességre” – szögezte le a magyar diplomácia vezetője.
Belső konfliktus gyengíti az Európai Uniót, amely lemondott arról, hogy a béke ereje legyen.
A pártpolitikai kerekasztal beszélgetés résztvevői Orbán Viktor békemissziója mellett Magyarország és Szlovákia kőolajkorlátozásáról is kifejtették az álláspontukat.
A miniszterelnök politikai igazgatója átfogó válaszokat adott a magyar stratégiáról. Elárulta: hamarosan bővül a Patrióták Európáért frakciója az EP-ben.
Orbán Viktor békemissziójáról írt összefoglalójában három olyan globális szereplőt azonosított, amelyek érdemben képesek a háborúzó felekre hatni: Az Európai Unió, Kína és az USA.
A Barátság kőolajvezeték elzárása Magyarország elleni destabilizációs művelet, amely Orbán Viktor békemissziója és az Európai Unió ellen is irányulhat. Ukrajna helyzet egyre kilátástalanabb.
Minden évszázadban van egy nagy háború, amely hosszú évtizedekre meghatározza a nagyhatalmak közötti erőviszonyokat.
Már a török elnök is óvatosan fogalmaz Donald Trumppal kapcsolatban.
A Bundestag baloldali politikusa elmondta, mi a véleménye Orbán Viktor missziójáról.
A magyar külügyminiszter bemutatta, hogy mi a békemisszió eddigi mérlege.