a képviselő-testületben stabil és nagy többséggel továbbra is az Újpest Pártján frakciószövetséggel biztosítjuk a város kormányzóképességét.
Hozzátette: az újpesti közügyeket eddig is pártpolitika-mentesen végezte, mint írta, „Újpestet szolgálni annyit tesz, mint pártállástól függetlenül Újpest pártján állni mindig és minden körülmények közepette.”
A Mandiner úgy tudja, a baloldali városvezetővel együtt a DK-s önkormányzati képviselők is kiléphetnek a pártból, és egy új, „független” frakciót hozhatnak létre, amelyhez csatlakozhatnak a IV. kerületi momentumos képviselők, valamint LMP-s, párbeszédes, szocialista politikusok is. A bejelentés akár már ma, április 22-én megtörténhet.