Visszatért Navracsics Tibor, üzent a vidékfejlesztési miniszternek

2026. június 02. 15:12

A korábbi közigazgatási és területfejlesztési miniszter helyreigazította Lőrincz Viktóriát.

2026. június 02. 15:12
null

Másfél hónapos hallgatás után visszatért a Facebookra Navracsics Tibor, az Orbán-kormány korábbi közigazgatási és területfejlesztési minisztere. A politikus néhány nappal az áprilisi választás után törölte közösségi oldalát, kedden azonban újra aktiválta azt, és rögtön egy aktuális politikai vitára reagált. Bejegyzésében Lőrincz Viktória vidékfejlesztési miniszternek üzent a településvezetők szerepével kapcsolatban – írja a HVG

A vita előzménye, hogy Lőrincz Viktória a Népszavának adott interjújában az önkormányzati rendszer jövőjéről beszélt. Arra a kérdésre, hogy szükség van-e több mint háromezer önkormányzatra Magyarországon, úgy fogalmazott: „Ez most semmilyen szinten nem merült fel, de hosszú távon akár érdekes vizsgálat lehetne majd, mekkora népességtől érdemes ezt a rendszert fenntartani.” A miniszter hozzátette, hogy szerinte előbb tisztázni kellene az önkormányzatok és a polgármesteri hivatalok közötti különbséget, mert 

a nagy többségnek fogalma sincs róla, hogy a település napi működése az utóbbitól függ”.

Az interjúban szóba került a polgármesterek munkája is. Arra a felvetésre, hogy a településvezetők gyakran napi 24 órában dolgoznak a helyi közösségekért, Lőrincz Viktória azt válaszolta: „Olyan nincs! Viszont van jól és rosszul dolgozó, ezt testközelből megtapasztaltam magam is testületi tagként.” Hozzátette, hogy a kormány partnerként tekint az önkormányzatokra, ugyanakkor hangsúlyozta: „Arra viszont borítékolhatóan nem lesz pénz, hogy újratérkövezzék a főtereket, vagy vegyenek egy hatodik falubuszt valamelyik kamu civil szervezetnek”.

Navracsics Tibor éppen erre a kijelentésre reagált visszatérő Facebook-bejegyzésében. A volt miniszter azt írta: „Azt mondja Lőrincz Viktória miniszter asszony a mai Népszavának adott interjújában, hogy nincs olyan polgármester, aki 0-24 órában polgármester. Helyre kell igazítanom: csak olyan polgármester van, aki 0-24 órában polgármester. A polgármesternek nincsen pihenőideje, mindig a települése rendelkezésére áll. Ilyen szemlélettel mindenesetre nehéz lesz jó kapcsolatokat kialakítani az önkormányzatokkal!”

Ezt is ajánljuk a témában

Nyitókép: Földházi Árpád/Mandiner

Összesen 36 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
RigbyMordecai
2026. június 03. 16:18
A kisebb cicás vezetőkre is kötelezővé tették ezt a fensőbbséges stílust, nagyon úgy néz ki, vagy talán nem is kap pozíciót, aki nem ilyen. Azt hiszik, ezzel elhitethetik, hogy ők képben vannak, átlátják az egészet. De aztán mikor az intézkedésekről van szó, hát tessék .... Kamunak titulálnak dolgokat: hatodik falubusz .... Anyád! Ennyi semelyik falunak nincs (tudom, nem konkrétan a hatodikra gondolt), de ha szükség lenne rá, miért ne lehetne 2-3 is? Tudom, tényleg voltak-lehettek kamu ügyek, de ezek ritkán az önkormányzatok vagy polgármesteri hivatalok miatt voltak, hanem a kapzsi vagy csaló-génnel megáldott vállalkozók miatt, és ha az említett hivatalokból valaki ezeknek segített, annak a fülét le kell csapni, de nem a hivatal egész közössége volt a csalásban, nyilván senki nem akar börtönbe menni. Ez is egy KOLLEKTíV BŰNÖSSÉG-vád. Annyuk pichályát, a QKBAt...
Válasz erre
1
0
Gintonic68
2026. június 02. 19:31
Gondolom előbb a kormányzati munkába kellene belerázódni, a jó kormányzás látszatát elérni, utána lehetne a még működő önkormányzati rendszerrel barkácsolni.. Túl sok mindenbe kapdosnak bele, aztán kiderül, hogy nagy az a kabát...
Válasz erre
5
1
eszkovacs
2026. június 02. 17:55
Nagyon örülök, hogy visszatért Navracsics miniszter Úr! Nagy szükség van az ilyen típusú gondolkodó szakemberekre!
Válasz erre
7
1
csicseriborso3
2026. június 02. 17:54 Szerkesztve
A miniszterasszonyt nem választottak meg a saját kétezres lakosságú településén sem polgármesternek. 40 plusszosan ügyvédbojtár. Kell meg valamit mondanom Ildikó???
Válasz erre
11
0
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!