A benzin ára hiába növekedett 43%-ot 11 év alatt, a nettó keresetünk az elmúlt évek gazdaságpolitikájának hatására jóval többet s gyorsabban növekedett. Így lett a megvásárolható mennyiség másfélszeresére növekedett.
Összehasonlításként, a baloldali kormányok alatt, 2002-től 2010-ig a benzin ára 51%-ot emelkedett.
Az üzemanyagárak – a koronavírust megelőzően – az évtizedben relatíve stagnáltak, emiatt többen engedhették meg maguknak a személygépkocsi-használatot. Amikor a szegénység vagy társadalmi kirekesztődést mérik egy országban, annak egyik szempontja az, hogy a társadalom mekkora része nem engedheti meg magának azt, hogy személygépkocsit tartson. Ez az arány 2010-ben 23,4% volt, míg a legutolsó 2020-as adat már ennek majdhogynem a fele, 13,5%. Az a javulás nem csak a százalékos számban érhető tetten. Hazánkban 2010-ben 2 millió 984 ezer személygépkocsi volt a közúton, míg 2020-ra már majdnem harmadával több, 3 millió 921 ezer.