Paul McHugh professzor, a Johns Hopkins Kórház pszichiátriai osztályának volt vezetője, a világ egyik legnevesebb pszichiátere, aki némi hezitálás után bezárta az intézmény genderklinikáját, valamint Lawrence Mayer biostatisztikus, epidemiológus, pszichiáter és orvos, aki a világ számos vezető egyetemének volt professzora, 2016-ban áttekintette a kérdéskör teljes szakirodalmát, és összefoglaló anyagában megállapította:
a tudomány szerint nincs olyan, hogy az ember neme úgy veleszületett, hogy ellentétes a biológiai nemével.
Úgyszintén tudományos tény, hogy a nemi diszfóriás gyermekek 80-95 százaléka kinövi azt kamaszkorára. És még sorolhatnám az érveket, de nem világos, hogy Szél ilyesmikre gondolt-e, mert ez nem derült ki a posztjából.
Szél Dávid szereti bizonygatni, hogy a nemiség gender-spektrumon értelmezhető, nem bináris, férfi-nő dolog; és aki nem ért vele egyet, azt felkérdezi, magasan jegyzett kutatásokat számon kérve az illetőn. De mit mond a fent idézett két szakember? Azt, hogy „a nemi szerepek konceptuális alapja stabil és bináris, egyben lehetővé teszi, hogy a férfiakat a nőktől reproduktív szerveik, rendszerük alapján különböztessük meg, még akkor is, ha esetleg az egyének viselkedése nemileg nem tipikus”. Továbbá: „a biológiában egy szerv akkor női vagy férfi, ha struktúrája szerint szerepet játszik a reprodukcióban. Ez a definíció nem kíván meg semmilyen önkényes mérendő vagy számszerűsíthető fizikai jellemzőt, viselkedést; pusztán a reprodukciós rendszer és folyamat megértése szükséges hozzá.”
A biológiai nem egyértelmű, állandó és belső tulajdonságunk, a genderidentitások elképzelése viszont nehezen megfogható.
A biológiai nemükkel nem azonosuló emberekre vonatkozóan nincs arra bizonyíték, hogy érzéseiket biológiai eredettel lehetne magyarázni. A nemekről, nemiségről való gondolkodás egyértelműen definiálható és ellentmondások nélkül használható keretét pedig a biológiai nemeken alapuló nemi binaritás, a férfi-női kettősség adja meg. Láss csodát: a leszbikus feminista filozófia professzor Kathleen Stock ugyanígy gondolkodik. Vagy épp Debra Soh szexológus-neurobiológus (The End of Gender – Debunking the Myths about Sex and Identity in Our Society). Ajánlom még Richard Lippa kaliforniai pszichológia professzor könyvét, vagy épp Charles Murray-ét.