Önöknek kellene örökre eltakarodniuk a közéletből – a gyávaság, a megalkuvás és az egzisztenciaféltés okán

Sulyok Tamás köztársasági elnök az alkotmányosság és a törvényesség utolsó védvonalához, az Alkotmánybírósághoz fordult.

Mit kezdjünk azokkal az alkotókkal és alkotásokkal, akik és amelyek zseniális teljesítménnyel kollaboráltak a diktatúrákkal? Egyáltalán, hol a kollaborálás határa?
„A gombócot is megzabálta, a bort is megitta, ki se végzik, dohányt is kap – egy brancs maguk, ne is tagadja!”