Zelenszkij beszólt a Nyugatnak, hogy miért nem támogatja a háborúját Oroszországban Észak-Korea ellen
Az észak-koreai katonák orosz területeken vannak, orosz területeken harcolnak jelenleg.
A kényszerítő erővel bíró EU-s intézményi eljárások helyét nem tudja elfoglalni az Amerikából pénzelt és vezérelt nemzetközi szervezetek mégoly kitartó és kellemetlen nyomásgyakorlása.
„A Fidesz-KDNP újabb kétharmados győzelme és a geopolitikai változások nyomán Amerika térségünkre irányuló fokozódó érdeklődése generálta azokat a szokatlan lépéseket, amelyek révén André Goodfriend egy időre mintha átvette volna a magyar balliberális ellenzék szerepét, nyíltan bátorítva a kormányellenes civil mozgolódásokat. A nagyhatalmi erődemonstráció egyik fejezete bizonyosan lezárult: Amerika megmutatta, hogy a tavalyi választásokat zsinórban megnyerő kormányerő megszorongatása nem esik nehezére, ám nincs jele annak, hogy céljai eléréséhez közelebb jutott volna Magyarországon. Az Orbán-kormány a kiszólásai ellenére belesimul ugyan az Oroszország elleni szankciós politika uniós konszenzusába, az energiaellátás ügyében és a szabad kereskedelmi tárgyalásokkal összefüggő több kényes kérdésben, így a génmódosított termékek tilalmában nem látszik elmozdulni a washingtoni érdekek irányában. Nincs ezen mit csodálkozni. Értelmesebb például az orosz gázszállítás újabb útvonalait keresnünk, mint az olcsón és könnyen elérhető amerikai palagázban reménykednünk, mint az '56-os szabadságharcosok a közelgő nyugati fegyveres beavatkozásban.
Amerika az Európai Unióhoz képest mintha fáziskésésben is lenne: Brüsszel és a befolyásos tagországok vezetői jórészt tudomásul vették a 2010-es magyar fordulat közjogi, gazdaságpolitikai következményeit, Angela Merkel mai látogatása ezt is kifejezheti. Mindez nyilván annak is köszönhető, hogy az unióban megvannak azok a mechanizmusok, amelyek rendezni tudják az egyes államok és a központ konfliktusait. Az Egyesült Államok esetében ilyen fórumok nincsenek, a jogállamiság tengerentúli és európai felfogásának különbözősége teszi lehetetlenné például a kitiltási ügyhöz hasonló viták feloldását. A kényszerítő erővel bíró EU-s intézményi eljárások helyét pedig nem tudja elfoglalni az Amerikából pénzelt és vezérelt nemzetközi szervezetek mégoly kitartó és kellemetlen nyomásgyakorlása.”