Mi van a dobozban?
Miután Pentagon-akcióról van szó, nem pedig engedélyezési eljárásról, a védelmi tárca nem közölt részleteket a csomag tartalmáról, a kiszivárgott információk szerint azonban páncélelhárító és légvédelmi fegyverek mellett MQ-9 felderítő drónokat is tartalmaz, amelyek a japán, az amerikai és a tajvani haderő egyidejű használatával valós idejű adatokat tudnak megosztani a kínai hadihajók és tengeralattjárók helyzetéről.
A tajvani védelmi tárca azonnal köszönetet mondott az USA „szilárd elkötelezettségéért” (hasonlóan Zelenszkij hálaüzeneteihez), Peking azonban már korántsem volt ennyire udvarias. A kínai kormány kemény embere, Liu Peng-jü washingtoni nagykövet azonnal tiltakozott a washingtoni ajándék miatt, mondván, Kína határozottan ellenzi és elítéli az USA és Tajvan fegyverkereskedelmének kiterjesztését.
„Az Egyesült Államok azonnal állítsa le a fegyverszállítást Tajvannak, és hagyjon fel az olyan új módszerekkel, amelyek feszültségekhez vezethetnek, és veszélyt jelentenek a stabilitásra a Tajvani-szorosban” – mondta a nagykövet, hozzátéve, hogy a Pentagon-csomag semmit nem változtat Kína azon elhatározásán, hogy Tajvant “az anyaország részévé tegye
„hogy segítsenek a szigetnek megvédeni magát”