„A magyar kormánynak meg kell védenie a zsidó magyar állampolgárokat, és nem szabad, hogy veszélyben érezzék magukat. A veszélyek korában is helyt kell állnia a magyar kormánynak” – fogalmazott, ezért is akadályozzák meg a terrorizmus melletti tüntetéseket.
„Minden tiszteletem mellett azt kell mondanom, hogy vakok” – mondta az uniós migrációs csomagról, amit a magyar kormány ellenez. Az unió meghívja a migránsokat Európába Orbán szerint, és szét akarja osztani a menekülteket a tagállamok között. „Egy rossz dolgot akarnak ránk erőlteti, a helyzet abszurd” – tette hozzá. Egyetlen modell vált be Európában a migrációs politikában szerinte: a magyar.
Orbán ezt követően kijelentette, hogy politikailag kell védekezni, mert az EU politikai döntéssel és jogi erőszakkal ránk erőltet egy új migránsrendszert, félretolva a korábbi megállapodásokat. „Brüsszelben változás kell” – hangoztatta a miniszterelnök a jövő júniusi EP-választásra utalva. Hozzátette: erre azért is van szükség, mert „Brüsszel nem segít, hanem rombol”.
„Az uniós vezetők szembemennek a saját népükkel, amikor meghívják a migránsokat” – mondta Orbán, aki szerint Magyarország az egyetlen józan hely Európában, ahol megkérdezték az embereket, akarnak-e menekülteket beengedni. (Vasárnap ez megtörténik Lengyelországban is, ahol a választással egybekötött népszavazást tartanak a migránskérdésről.)
Orbán szerint ha megkérdeznénk az európai embereket, ők is a magyar állásponttal értenének egyet.
A következő téma az infláció volt, amely a minapi adat szerint már 12 százalék körülre csökkent. Orbán nem lát olyan tényezőt, ami megakadályozná, hogy az év végére tíz százalék alá menjen az infláció. A kormány átvállalta az infláció elleni harc feladatát és felelősségét, mert „a jegybank nem tudta volna ezt az özönvizet megakadályozni”. A gazdaság működésétől idegen eszközöket is be kellett vetni szerinte a gyógyulás érdekében, de ez meghozta az eredményt.
Orbán 2023-at az infláció letörése évének nevezte, hozzátéve, hogy jövőre újra a gazdasági növekedés lehet a fókuszban.
Ezt hátráltathatja, hogy több fontos EU-s országban is lefelé módosultak a gazdasági várakozások, márpedig Magyarország gazdasági teljesítménye szorosan kapcsolódik az uniós országokhoz is, hiszen nagyrészt oda exportáljuk a termékeinket. Ha azonban visszaesésben lesznek, nehezebb lesz eladni nekik, ezért kell új kapcsolatokat keresni Dél-Amerikától Vietnámig, fejtegette Orbán. A miniszterelnök szerint a világban zajlik egy nagy vita, ami arról szól, hogy külön kell-e választani a nyugati és a keleti gazdaságot, vagy épp ellenkezőleg, össze kell kapcsolni.
A magyar kormány szerint össze kell kapcsolni, Orbán ezért is utazik jövő héten Kínába, ahol több fontos tárgyalás vár rá
„Beruházásokat kell létrehozni Magyarországon, és utána azokat a termékeket el kell adni” – mondta a miniszterelnök, majd arról beszélt, hogy ebben a kormánynak is van feladata.