1978-ban egy 28 éves izraeli jelent meg egy bostoni tévében Ben Nitay néven, ahol arról beszélt: „A konfliktus valódi magja, hogy az arabok elutasítják Izrael államot. (...) Az arabok 20 éven át birtokolták Ciszjordániát és a Gázai övezetet is, és ha az önrendelkezés, ahogy most mondják, a konfliktus lényege, akkor könnyen létrehozhattak volna egy palesztin államot.”
A beszélő pontosan úgy néz ki, mint Benjamin Netanjahu, és ennek oka, hogy ő az:
Netanjahu a Massachusetts Institute of Technology-n és a Harvard Egyetemen tanult
(mindkettő Boston környékén van), és a műsor forgatása alatt a Boston Consulting Group nemzetközi üzleti tanácsadó cégnél dolgozott. Amerikában azért használta ezt a nevet, mert szerinte nehezen boldogultak a Netanjahu név kiejtésével. Amikor megkérdezték tőle, hogy azért cserélt-e nevet, mert Amerikában akart maradni, közölte: nem, régi cionista családból származik, és sosem akart kint maradni.
Izrael jelenlegi miniszterelnöke 1949-ben született Tel-Avivban. Apja a lengyel-zsidó származású történész, Bencion Netanjahu volt, aki egy időben a cionista jobboldal atyjának, Vlagyimir Ze’év Zsabotyinszkijnek a titkára is volt. Apja a hatvanas években Amerikában tanított, így Netanjahu egy apró pennsylvaniai középiskolában érettségizett, s így anyanyelvi szinten tud angolul. Később teljesítette kötelező szolgálatát az izraeli hadseregben, többek között harcolt a Jom Kippur háborúban.
1976-ban elvesztette fivérét, Jonatan Netanjahut, aki izraeli katonatiszt volt, s aki a túszszabadító akció parancsnoka volt az entebbei túszdráma során,
amikor egy Izraelből Franciaországba tartó járatot terroristák eltérítettek. Az akció sikeres volt, egyedül a parancsnok esett el.
Amerikában hazatérve belépett a Likudba, parlamenti (Kneszet-) képviselő lett, s 1993-tól már az ellenzék vezetőjévé avanzsált.
Életrajzírója szerint voltaképpen első nagy politikai sikere a Hamász egyik támadásához köthető.
1994. október 19-én Tel-Avivban történt az addigi legsúlyosabb öngyilkos merénylet: egy hamászos felrobbantotta magát egy zsúfolt buszon, a központi Dizengoff tér közelében, huszonkét ember halálát okozva. Netanjahu, aki a közelben tartózkodott a Likud székházában, a Zsabotyinszkijről elnevezett Mecudat Ze’évben, csatlakozott a kormányt szidalmazó dühös tömeghez a kiégett busz körül.