Jól jellemzi a fegyverrendszer költségeit és korlátait, hogy a négy egységből álló tengeralattjáró osztályból mindössze egy, legfeljebb kettő járja a tengereket, a többi felújítás vagy karbantartás alatt van. A hasonló amerikai egységeknél némileg kisebb hajók 16 darab M45 vagy típusú M51 rakétával vannak felfegyverezve, amelyek mindegyike 5-10 darab 150 kilotonnás, azaz a hirosimainál 7-8-szor nagyobb teljesítményű robbanófejjel vannak ellátva. Ez utóbbi egyébként felveti a kérdést, hogy ha 16 rakétát számolunk, mindegyiken 10 robbanófejjel, az 160.
Mi jut a többi tengeralattjáróra? Valószínű, hogy a bevallott és a ténylegesen napok alatt használhatóvá tehető robbanófejek száma között jelentős eltérés van. Ettől függetlenül
az egyetlen járőröző tengeralattjáró is elegendő pusztító erővel rendelkezik bármelyik közepes, sőt akár egy nagyhatalom elrettentésére is.
Fentieken túl a francia haditengerészet hordozói hagyományosan szállítanak nukleáris csapásmérésre alkalmas repülőgépeket, nincs ez másképp a később bemutatandó Charles de Gaulle hordozóval sem.
Ez utóbbi azért is fontos, mert Nagy-Britannia kiválásával az EU-ból a francia nukleáris erő maradt az egyetlen elrettentési képessége az Európai Uniónak. Márpedig a korlátozott hatótávolságú vadászbombázók és az egyetlen folyamatosan járőröző ballisztikus hordozó tengeralattjáró meglehetősen csekély erő, amelyet Putyin elnök Macron szemére is hányt az utolsó közösen tartott sajtótájékoztatójuk során.
A szárazföldi haderők
Rátérve a hagyományos haderőnemekre: az Armée de Terre, a szárazföldi erők állományába nagyjából 120 ezer fő tartozik, 23 ezer tartalékossal kiegészítve. A haderőnemeket alkotó fegyvernemek szempontjából a francia szárazföldi erőkhöz, különleges, légi szállítású, gyalogsági, páncélozott lovassági (harckocsizó-felderítő), tüzérségi, tengerészgyalogsági (!), könnyű repülő, műszaki, híradó és az elengedhetetlen logisztikai és hírszerzési feladatú egységeket sorolják. Ideértve természetesen a híres idegenlégiót és, nos, a párizsi tűzoltókat. Ez a speciális tűzoltó alakulat történelmi hagyományok miatt került a szárazföldi erőkhöz, és nemcsak Párizs belvárosa, hanem a marseille-i tengerészeti bázis, valamint bizonyos, kiemelten fontos területek katasztrófavédelmi feladataival van megbízva.
Itt érdemes megjegyezni, hogy van az Armée de Terre-nek egy magyar eredetű egysége.