A Welt am Sonntag újság birtokába jutott egy 200 oldalas anyag, amely a német belügyminisztérium és több kutatóintézet közötti kommunikációt tartalmazza, és ez alapján állítja a lap, hogy a „lockdownpolitika mögötti tudományos érvek politikailag is motiváltak lehettek”– írta meg az Azonnali, amely megírta,hogy a járványügyi kérdésekben illetékes Robert Koch Intézet nem akarta kiadni a dokumentumokat.
A levelezésből kiderül, hogy Seehofer államtitkára, Markus Kerber a Robert Koch Intézet munkatársait egy olyan modell kidolgozására kérte volna fel, amely „megelőző és represszív jellegű intézkedéseket alapozhat meg”– írja a lap.
Az intézet munkatársai eleget tettek a kérésnek, és négy nap alatt dolgozták ki azokat a modelleket, amelyekkel a kormány a sajtóban megindokolta a bevezetett lezárásokat. A modell azzal számolt, hogy „a legrosszabb esetben akár egymillió halottja is lehet a 2020-as évben a kínai koronavírusnak és 57 millió ember fertőződhet meg Németországban”.
A modellt az alapján dolgozták ki, hogy mi történhet, ha nem vezetnek be intézkedéseket.
A járvány kirobbanása óta Németországban eddig 62 ezer halott volt, és több, mint kétmillióan fertőződtek meg. A németországi halottak túlnyomó többsége 70 év feletti:
Tavaly novemberben Németországban számos tüntetést tartottak a lezárások ellen,melyről riportban számolt be a Mandiner.
Fotó: MTI/EPA/Hayoung Jeon