Megjelentek az első hírek: így reagáltak az eredményekre Donald Trumpék
Nem pont úgy, ahogyan az amerikai nagykövetségeknél.
Kutatások bizonyítják, hogy a kertészkedést akár komplex fejlesztésnek is nevezhetnénk! Hogy miért?
Ugyan az időjárás nem a legszebb arcát mutatja, a kertészkedéstől ne vegye el a kedvünket! Most kell elültetnünk azokat a hagymákat, amelyekből csodaszép tavaszi virágok nyílnak majd jövőre. Ne zárjuk ki az élményből a gyerekeket sem!
Azt talán említeni sem kell, mennyire egészséges a friss levegőn tevékenykedni — persze alaposan felöltözve olyan ruházatba, amely megvédi a gyermeket széltől, csepergő esőtől, sártól, és amelyet mi sem sajnálunk, nem kell rá „vigyázni”.
A kerti munkálatokról több kutatás is megállapította, hogy gyermekek esetében is csökkentik a stresszt, növelik az önbizalmat — hiszen a kicsik maguk termesztenek, azaz teremtenek, növelnek! —, ráadásul szívesebben fogyasztják azokat az ételeket, melyeket a kertjükben termett alapanyagokból készítettek.
A kutatásokból az is kiderült, hogy a rendszeresen kerti munkát végző gyerekek jobban tudnak csapatban dolgozni, kommunikációs képességeik fejlettebbek, hiszen a kertet meg kell tervezni, az ötleteket meg kell vitatni, a felmerülő feladatokat közösen kell megoldani. A gyerekek megtanulnak felelősséget vállalni, és türelemre is szükségük van, hiszen a növények kifejlődése bizony időbe telik.
A kertészkedés egyfajta közösségi élmény, csapatépítő tevékenység is lehet, ha azt egy-egy óvoda, iskola tankertjében végzik. A gyerekek észrevétlenül is sokat tanulnak a növényekről, és ezeket az ismereteket később, felnőttként is tudják kamatoztatni.