A nézők számára a férfi újbóli felbukkanásától indul Andreáék vesszőfutása, aminek a fokozatait látva, a romos házra szereltetett kameráktól az anya arcára telepedő állandó félelmen át a kényszerű költözésig, egyre gyűlik bennünk az értetlenséggel kevert harag: miért az ártatlanoknak kell bűnhődniük a nyilvánvaló bűnös helyett?
Mint egy sötét hangulatú balladában vagy egy görög sorstragédiában, szinte folyamatosan szól a falubeliek kórusa
– erős megoldás, hogy a megfellebbezhetetlenül ítélkezők csak hangban vannak jelen –, változatos módon fejezve ki ugyanazt: Andrea, aki „beadta a társát a tömlöcbe”, és ezzel meggyalázta a falut, nem érdemel kíméletet, sőt vessen magára, „ha már így kiharcolta a gyűlöletet”.