Polyák Gábor Trump ideológiájától félti az Egyesült Államok felsőoktatását – de vajon mi az, ami igazából veszélyben forog az amerikai egyetemeken?

A Faktum projekt legújabb kutatásában az amerikai felsőoktatás helyzetét veszi górcső alá.

A Faktum projekt legújabb kutatásában az amerikai felsőoktatás helyzetét veszi górcső alá.
A miniszterelnök politikai igazgatója végre az ELTE-n átvehette februárban elnyert doktori címét. A sikerig azonban hosszú és rögös út vezetett.
A Mérték Médiaelemző Műhely vezetője szerint Magyarország egy picike, érdektelen ország, ahol 2010 óta nagyon rossz irányba mennek a dolgok.
Szóba került Ukrajna is. Az ELTE médiatanszékén jártunk.
Polyák Gábor, a Mérték Médiaelemző Műhely vezetője az egyeztetésen kiemelte, azzal, hogy vezető külföldi politikusok rendszeresen nyilatkoznak a magyar független médiának, megnyugtatják a kormánykritikusokat, hogy „nincsenek egyedül”.
A Hit Rádiónál járt Hack Péter, tanszékvezető egyetemi tanár és lelkész, aki elfogultságról és a politikust ért támadásokról beszélt.
Még a 2026-os választás előtt kap egy utolsó „dollárfröccsöt” az ellenzéki sajtó.
Az Orbán Balázs doktoriját betámadó ellenzéki médiajogász szerint nem titok, hogy az ő szervezete osztja szét az amerikai nagykövetség médiatámogatásait.
Szintet lépett az ellenzéki médiajogász.
A balliberális sajtó kedvenc, láthatóan sértett Oroszország-szakértője nem cáfolja, hogy személyes bosszú hajtja.
Hack Péter alaposan helyretette a támadókat.
Nem tud leszállni Orbán Balázs doktorijáról Rácz András, miközben nem reagál arra a kérdésre, hogy a személyes bosszú hajtja-e.
Polyák Gábor a Soros-pénzből működő Mérték Médiaelemző Műhely vezetőjeként döntött arról, mely médiumok kapjanak pénzt a David Pressmanék által tavaly ősszel kiírt sajtófinanszírozási pályázaton. A sikeres pályázók között ott volt a 444 és a Telex kiadója is.
„Érdekes ebben az esetben, hogy eddig egyetlen baloldali politikust sem hallottunk megnyilvánulni ebben a botrányos ügyben, némán hallgatnak” – mutatott rá az államtitkár.
Szívesen írnám, hogy az SZDSZ szellemisége ma is velünk él (mert így könnyebb lenne), de ez egy sokkal silányabb, intellektuálisan üresebb nemzedék.
Peruból, az Egyesült Királyságból, Hollandiából, Németországból és Japánból is érkeztek reakciók az ELTE-botrányra.
Ha pedagógusi pályára készülsz, ne keress tovább!
Kicsoda az ELTE docense, aki Orbán Balázs politikai szerepvállalása miatt nem adna neki doktori címet? Porté.
Az egyetem kommunikációs osztálya a Telex megkeresésére azt is közölte, a miniszterelnök politikai igazgatója „nem változtatott témát, a konzulenssel egyeztetve pontosították a disszertáció tárgyát”.