Átvette a doktoriját Orbán Balázs

A miniszterelnök politikai igazgató idén februárban teljesítette a doktoriját.

A miniszterelnök politikai igazgatója végre az ELTE-n átvehette februárban elnyert doktori címét. A sikerig azonban hosszú és rögös út vezetett.
Orbán Balázs idén februárban teljesítette a doktoriját, áprilisban pedig a miniszterelnök politikai igazgatója az ELTE-n vehette át doktori címét, amivel kapcsolatban a Facebook-oldalán is nyilatkozott egy bejegyzésben, megköszönve a támogatást. Egészen pontosan úgy fogalmazott, hogy „minden nap egy jó nap arra, hogy az ember új dolgokat tanuljon. Köszönöm a sok gratulációt!” Míg ide eljutott, addig azonban Orbán Balázsnak számos nehézséget kellett leküzdenie.
Ezek közül talán a legnevetségesebb az a támadás volt, amelynél egy jármű miatt találták be a politikai igazgatót: Rácz András, a Corvinus oktatója egy szabálytalanul parkoló kisbusz miatt állt bele a doktorija védésére érkező Orbán Balázstba
Ezt is ajánljuk a témában
A miniszterelnök politikai igazgató idén februárban teljesítette a doktoriját.
Aztán persze kiderült, hogy a politikai igazgatónak semmi köze a járműhöz, melyről a kerület polgármestere, Szentgyörgyvölgyi Péter nyilatkozott végül, miszerint „A beruházás felelőseként örömmel láttam viszont a sajtóban azt a sötétkék kisbuszt, amit a kivitelezőnk egyik, víz gépészetért felelős alvállalkozója használ (amúgy van neki egy világoskék is), hogy az építőanyagokat és a szerszámokat a munkaterületre eljuttassa.”
Ezt is ajánljuk a témában
Az ötödik kerület polgármestere tiszta vizet öntött a pohárba.
Rácz András azonban nem ezzel támadta először a doktori címre hajtó politikust: az Oroszország-szakértő, aki korábban videójátékos felvételt elemzett valósként, korábban azt találta ki, hogy Orbán Balázs egy általa és szerzőtársa által írt tanulmányra megjelölés nélkül hivatkozik a doktori tézisfüzetben és a disszertációban. Azonban, ahogy akkor is megírtuk, az, hogy egy szerző egy korábban általa írt cikkre, tudományos publikációra külön megjelölés nélkül hivatkozik a doktorijában, nemcsak gyakori jelenség a tudományos világban, de Rácz András maga is megtette a saját doktorijában.
Ez azonban még mindig csak bohóckodásnak tűnt ahhoz képest, ahogy Polyák Gábor próbálta megakadályozni a politikai igazgatót abban, hogy megszerezze a doktoriját.
Ezt is ajánljuk a témában
„A menekülő orosz katonákat is gyakorlatilag leszedik” – fogalmazott az ATV műsorában Sváby András. Kiderült: egy számítógépes játék felvételeit kommentálta.
Az a Polyák Gábor ugyanis, aki a Soros-pénzből működő Mérték Médiaelemző Műhely élén döntött arról, hogy kihez jussanak el az amerikai dollárok, és aki maga is bevallotta, hogy „Pressman pénzosztó embere vagyok, ez igaz”, még Rácz András előtt próbálta nem megnehezíteni, hanem ellehetetleníteni Orbán Balázs dolgát. Ketten ugyanis „Erkölcsi összeférhetetlenség” miatt nemmel voksoltak, egy személy pedig tartózkodott az ELTE doktori tanácsának tagjai közül, amikor Orbán Balázs doktori eljárás megindítására irányuló kérelméről szavaztak.
Ezt is ajánljuk a témában
Az Orbán Balázs doktoriját betámadó ellenzéki médiajogász szerint nem titok, hogy az ő szervezete osztja szét az amerikai nagykövetség médiatámogatásait.
Mindez azonban kizárólag a politikáról szólt, amit az is bizonyított, ahogy Polyák Gábor, az egyetem Média és Kommunikáció Tanszékének tanszékvezetője Facebookon fogalmazott, olyanokat írva, miszerint „a kormány minden nap beletörli a mocskos talpát az ELTE-be”, vagy hogy „ezek elrabolták az országunkat, elvették a gyerekeink jövőjét, szánalmassá és nevetésgessé tettek minket”.
az ELTE egyetemi tanáraként kikérem magamnak, hogy Orbán Balázs ebben az intézményben szerez PhD fokozatot.”
– jelentette ki akkor Polyák Gábor
Számos más ismert személyiségen felül azonban többek között Freund Tamás, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke is kiállt a politikus és a pártatlan oktatás mellett, mikor az Eötvös Loránd Tudományegyetem kiadott közleményére is hivatkozva egyértelművé tette azt, hogy a felsőoktatási intézmények elhatárolódnak minden olyan kijelentéstől, amely arra utal, hogy az egyetem polgárainak szakmai munkáját azok politikai nézetei és közéleti szerepvállalása alapján minősíti, vagy politikai alapon kérdőjelezi meg bárki jogát ahhoz, hogy egyetemen tanulhasson vagy kutathasson. Orbán Balázs tehát hosszú ideig tartó ellenszélben, nagyon rögös úton jutott el addig, hogy átvehesse a doktori címet.
Nyitókép: Balázs Attila
Ezt is ajánljuk a témában
Freund Tamás elhatárolódott minden olyan kijelentéstől, amely arra utalt, hogy az egyetem polgárainak szakmai munkáját azok politikai nézetei és közéleti szerepvállalása alapján minősíti.