
nyugati pályaudvar

Brutális pusztítást végzett a kisiklott vonat Gyomaendrődnél – több száz méteren át tarolta le a pályát

A kisiklás következtében körülbelül 600 vasúti betonalj rongálódott meg.


Megnyitni a tengeri napot

Harminc év versei, ezt dünnyögtem félhangosan magam elé. Aztán arra gondoltam, hogy ez mit jelent. Győrffy Ákos írása.

A Nyugatiban kapták lencsevégre Szabó Bálintot, a trombitás politikust

A politikus eltűnése körül az elmúlt napokban meglehetősen ellentmondásos információk keringtek.

Egyszerre magyar és modern – Árkay Aladár építész munkásságára emlékezünk

Árkay Aladár talán legszebb épülete a győri gyárvárosi templom (1929), amely látványával még a mai vallástalan világunkban is képes felrázni a szemlélőt.

Hivatalos: megújul Budapest egyik legforgalmasabb vasútvonala

A pálya felújítása egész nyáron tart majd, a kiegészítő munkálatok az őszig is elhúzódnak.

Eldőlt, biztosan megépül a reptéri vasútállomás – az is kiderült, mikor utazhatunk a vonatokon

Elindult a reptéri fejlesztések pályázati jelentkezési szakasza, erről tartott sajtótájékoztatót a Nemzetgazdasági Minisztérium. Kiderült az is, hova kerül majd a vasútállomás a reptéren. 2030-ra már elkészülhet az első szakasz.

Ez hihetetlen: újabb Ukrajnából Magyarországra tartó vonaton volt bombariadó

Az Latorca InterCity 140 perces késéssel indulhatott tovább Budapestre.

Soproni Tamás: Megtrollkodjuk a Nyugati pályaudvarra kiírt pályázatot

Az Építési és Közlekedési Minisztérium szerint nagy az érdeklődés az állomásmegújító program iránt, számos hazai ingatlanfejlesztő érdeklődik.
