A Nemzetközi Bokszszövetség kiterítette lapjait: tény, hogy Imane Helif biológiailag férfi!
Nyilvánosságra hozták a független laborok eredményeit, mivel megunták a NOB és a genderlobbi támadásait. Nincs több kérdés!
Nyilvánosságra hozták a független laborok eredményeit, mivel megunták a NOB és a genderlobbi támadásait. Nincs több kérdés!
A párizsi olimpián a szintén interszexuálisként a hölgyek mezőnyében induló és ott olimpiai bajnoki címet nyerő Lin Jü-ting hazájában a legrangosabb állami elismerésben részesült.
„Legjobb, ha változik a vezetés” – jelentette ki Thomas Bach.
Az ugyancsak olimpiai pontot szerző Kovács Richárdnak is üzent a NOB magyar tagja.
„Erkölcstelen lejárató kampány” miatt indítanának eljárást a Nemzetközi Olimpiai Bizottságnál.
A sport, bármilyen szép és látványos és megmozgató is, kegyetlen világ: a kereteket világosan meg kell húzni és abból nem szabad engedni. Ha ettől eltérünk, felborul a rend”.
Szóval a döntés megszületett: holnap Imane Khelif újra ringbe lép! Így vagy úgy: ez SZÉGYEN, méghozzá leginkább a sporvezetők szégyene.
„Új sportlétesítmények építése helyett a város zöld fejlesztése lehetne az alapja egy széleskörű társadalmi konszenzuson nyugvó olimpiai koncepciónak” – írta a találkozó után a baloldali főpolgármester.
A Nemzetközi Olimpia Bizottság lényegében megzsarolta a sportolót.
A NOB végrehajtó bizottsága magyar szempontból is sorsdöntő ajánlásokat tett: az öttusa és a súlyemelés programba kerülését támogatja a Los Angeles-i olimpiára, az ökölvívásét viszont nem.
Megszegték az oroszok az Olimpiai Chartát.
A testületi ülésen azt is közölték, hogy a 2024-es ötkarikás játékok kapcsán 882,2 millió rubelt (mintegy 3,3 milliárd forint) különítettek el az orosz sportolók részére.
Bár egyelőre nincs hivatalos NOB-határozat részvételük engedélyezésének ügyében, Oroszország meghozta a döntést.
A NOB még nem hozott végleges döntést arról, hogy Oroszország és az ukrajnai háborúban Moszkvát segítő Fehéroroszország sportolói rajthoz állhatnak-e a párizsi olimpián.
Szerinte a degradáció a sport területén elkerülhetetlen.
Korábban az olimpia bojkottjával fenyegettek.
Továbbra is kérdéses, hogy a belarusz és orosz sportolók versenyezhetnek-e az eseményen semleges zászló alatt.