25 ember megmondta, hát nem hiszik el? De az is kiderült, hogy a ruandai katonai diktatúra már-már paradicsomi jogállammá nemesült. Varga Mátyás Zsolt írása.
Eddig soha nem látott mélységbe süllyedt a Donald Tusk vezette balliberális koalíciós kormány jobboldali politikusok elleni boszorkányüldözése.
Harcoló demokráciáról beszélt a lengyel kormányfő.
Ha a jobboldal nyer, Franciaországnak felelősséget kell vállalnia a liberális kormányzat által megszegett kötelezettségekért.
Képzeljük el Pressman amerikai nagykövet arcát, ha a parlament elfogadna egy törvényt a tiltott diplomáciai tevékenységről.
A liberális politikus szerint „a holnap nem a nemzetállamoké, hanem a birodalmaké”.
Zokszó nélkül élünk az orosz modell szerinti Potemkin-demokráciánkban, miközben a szlovákok éretten szavaznak.
Három közelgő tartományi választáson is az AfD végezhet az élen, ezért „feltétlenül szükséges, hogy a katolikus egyház továbbra is világosan állást foglaljon”. Francesca Rivafinoli szemlecikke.
Úgy tűnik, Tuskék a sajátos mércéjük alapján határozzák meg a jogállamiság keretét, vagyis egy olyan jogintézményként tüntetik azt fel, amely minden alkotmányos hagyománynak ellentmond.
Nem kellett sok idő az Európai Parlamentnek.
Ellenfelei jogtiprással, diktatúra bevezetésével vádolják az új „vezetést”.
Jacek Karnowski, a lengyel Sieci lap főszerkesztője lapunknak arról beszél: szerinte a lengyel liberális kormány egyeduralomra tör.
A DK megbízható szövetséges Dobrev Klára szerint.
„Munkánk még nem ért véget, Magyarország még mindig messze nem jogállam” – hangsúlyozta a momentumos EP-képviselő.
Mihazánkosok jogi képviseletét vállaltam el.
Ha ez nálunk is sikerrel jár majd, reméljük helyre állhat a Putyin-Orbán tengely miatt tragikusan megromlott lengyel -magyar barátság is.
Szívügyem, hogy legyen egy olyan szabályozás, amely nem hagyja, hogy leépítsék helyben a demokráciát.