Sikertelen, elszigetelt, gyűlölt-utált magyar elnökségünk most érte el első masszív sikerét
Boldogok a bővítők, mert ők Európa igazi barátai.
Boldogok a bővítők, mert ők Európa igazi barátai.
Amerika gondosan építgette az ASEAN-szövetséget, de a tagországokat mostanra jobban érdekli a BRICS. Ezt csak erősíti a Washingtontól való függetlenség és a finanszírozáshoz való hozzáférés lehetősége. Szergej Lavrov orosz külügyminiszter azonban jelezte, hogy lassítani a bővítést.
Az EU-csatlakozásunk huszadik évfordulóján az elemző arra figyelmeztet, hogy a balkáni bővítés is járhat politikai ellenállással.
„Az EU láthatóan elveszítette befolyását nem csak globálisan, hanem a Közel-Keleten, sőt a közvetlen szomszédságában, a Nyugat-Balkánon is” – jelentette ki a miniszter.
Az EP-választás előtt senkinek sem akaródzik nagyon Ukrajna EU-csatlakozásáról beszélni.
„Minél tovább húzzuk a csatlakozási folyamatot, annál inkább nő a szkepticizmus” – fogalmazott a magyar külügyminiszter.
Időpontot is adott a találkozóhoz.
Josep Borrell, az EU külügyi vezetője az egyhangúsági szabály eltörlését szorgalmazza.
Pierre Lellouche arra hívta fel a figyelmet a Le Figaro című lapban, hogy milyen következményekkel jár az EU-ra nézve a bővítés.
Lázár János építési és közlekedési miniszter egy sajtóeseményen jelentette be a fejlesztéseket.
A bővítés nem Ukrajnáról szól, mert Ukrajna a tavaly nyáron megelőlegezett tagjelölti státusz feltételeit sem teljesítette.
A Nyugat-Balkán és Ukrajna tervezett uniós tagsága esetén Berlin hozzányúlna az uniós intézményekhez, testületek felépítését és jogköreit változtatná meg – derült ki a német külügyminiszter csütörtöki beszédéből.
Miközben paksi beruházás néven zajlik az egyre pimaszabb átverés, az államközi itt a piros, hol a piros játék, az ellenzék figyelmét más köti le.