Kedves telexes srácok! Ha ezek a sorozatos elszólások valóban ártatlan véletlenek, akkor az baromi ciki, ha pedig szándékos provokáció a részetekről, akkor egyenesen gyalázat.
Most már ugyanis a rendszerváltás körüli mentegetőzés is idejétmúlt: miszerint a szocialista időkben nem tanították Trianont, s ha az embernek nem volt közvetlen kapcsolódása, akkor nem volt honnan hallani a külhoni magyarokról. Rendkívül szomorú, hogy ez így volt, és az is, hogy ez a rossz hagyaték – sok más, szintén pusztító kommunista örökséggel együtt – sokáig köztünk maradt, de a rendszerváltás óta is eltelt már több mint harminc év. Nincs mentség többé az ilyen esetekre!
A külhoni magyarság is a nemzetünk része, ha tetszik, ha nem.