Lassan három és fél éve tart az orosz–ukrán konfliktus, az Ökumenikus Segélyszervezet pedig a háború kitörésének pillanatától segíti az Ukrajnából menekülőket Magyarországon, ahogy a belső menekülteket, bajbajutottakat Ukrajnában is. Az idei menekültek világnapjára a segélyszervezet egy különleges fotókiállítással készült, amely a Magyarországon élő ukrán menekültek személyes történeteit és megélt pillanatait mutatja be – írja a Magyar Nemzet.
„Kezdetben főleg a hivatalos ügyintézésben kellett segítséget nyújtani, illetve olyan általános kérdésekben – amelyek nem úgy működtek Ukrajnában, mint ahogy Magyarországon –, mint az egészségügyi ellátáshoz való hozzáférés, hol tudnak orvoshoz fordulni, milyen ellátást igényelhetnek.