Magyar Péter az ATV-ben mosdatta az uniós pénzek elvonásának örülő Kollár Kingát

Magyar még csak el sem határolódott Kollártól.

Kevesebb mint egy év van hátra az országgyűlési választásokig, melyre már javában zajlik a felkészülés. Milyen plusz feladatokat ró ez a Fidesz ifjúsági szervezetére, a Fidelitasra? Hogy értékelik a fiatalok a magyar közélet helyzetét? Többek között ezekről kérdeztük Mohácsy Istvánt, a szervezet elnökét. Interjúnk.
Mi a Fidelitas álláspontja Kollár Kinga, a Tisza Párt képviselőjének azon brüsszeli beszédével kapcsolatban, amelyben kijelentette: reméli, hogy az uniós források visszatartása miatt romlani fog a helyzet Magyarországon, mert ez az ellenzéki pártok számára kedvező politikai környezetet teremthet?
Kollár Kinga brüsszeli felszólalása a 2006-os őszödi beszéd óta az egyik legsúlyosabb botránya lehet a hazai politikai életnek.
Ugyanakkor ez a nyilatkozat egyértelmű beismerése annak, hogy a Tisza Párt politikai előnyt remél az ország kárára.
A Fidelitas felháborítónak tartja és határozottan elítéli, hogy Magyar Péter egyik képviselője nyíltan pozitívumként értékelte az uniós támogatások visszatartását, amely Magyarországnak járna. Elfogadhatatlan, hogy egy ellenzéki párt politikai mozgásterének bővülését attól reméli, hogy hazánk gazdasági helyzete romlik.
Különösen súlyos, ha valaki annak örül, hogy az elmúlt években a források visszatartása miatt például 50 kórház nem újulhatott meg, és számos fontos fejlesztés leállt vagy parkolópályára került. Mindez nem csupán felelőtlenség, hanem – meggyőződésünk szerint – hazaáruló cselekedet.
Ha Kollár Kinga valóban jóérzésű magyar állampolgár lenne, és nem egy külföldi érdekeket szolgáló ügynök, akkor lemondana képviselői tisztségéről, és visszavonulna a közéletből.
Ezt is ajánljuk a témában
Magyar még csak el sem határolódott Kollártól.
Mi a Fidelitas véleménye arról, hogy a Tisza Párt Nemzet Hangja szavazásán a résztvevők több mint 58 százaléka támogatta Ukrajna európai uniós csatlakozását?
Ez az eredmény egyértelműen rámutat arra, hogy a Tisza Párt egy Ukrajna-párti politikai formációként tekint magára, és elkötelezett amellett, hogy a háború sújtotta országot az Európai Unió tagjai közé emelje. A Fidelitas, mint a nagyobbik kormánypárt ifjúsági szervezete, ezzel az irányvonallal nem ért egyet.
Ukrajna jelenleg háborúban áll Oroszországgal, ami több alapvető bizonytalanságot is felvet. Nem ismertek pontosan az ország aktuális földrajzi határai, lakosságának nagysága sem egyértelmű, ráadásul az alkotmányos rend alapján több mint egy éve elnökválasztást kellett volna tartani, amely azonban a hadiállapotra hivatkozva elmaradt.
Mindezek olyan tényezők, amelyek megkérdőjelezik az ország alkalmasságát az uniós tagságra.
Egy esetleges csatlakozás jelentős gazdasági következményekkel is járna. Például az Ukrajnának juttatott mezőgazdasági támogatások a magyar gazdákat hozhatnák hátrányos helyzetbe. Emellett elfogadhatatlan, hogy az ukrán kormány mind a mai napig nem állította vissza a kárpátaljai magyar kisebbség alapvető jogait – különösen a nyelvhasználat terén, annak ellenére, hogy erre többször is nemzetközi és magyar részről egyaránt felszólítás történt.
Ezt is ajánljuk a témában
Az egyik EP-képviselő szerint a tiszások a látszatra sem adva nyíltan kiszolgálják a brüsszeli elvárásokat, Magyar Péterék Ukrajna érdekeit képviselik Brüsszelben.
Az elmúlt napokban megkezdte a posta a Voks 2025 nevű véleménynyilvánító szavazólapok kézbesítését. Mit várnak ettől a szavazástól, és miért fontos, hogy minél többen visszaküldjék a kitöltött lapokat?
A Tisza Párt legutóbbi állásfoglalásait követően a szavazás tétje jelentősen megnőtt. A visszaküldött szavazatok arról fognak dönteni, milyen álláspontot képviseljenek a magyar képviselők Brüsszelben az uniós politikákat érintő kulcskérdésekben. Ezért is biztatok minden fiatalt – és természetesen minden választópolgárt – hogy éljen a lehetőséggel, és mondja el a véleményét.
Nem engedhetjük meg, hogy a fejünk felett döntsenek.
Fontos kiemelni, hogy nem mindegy, mennyien veszünk részt ezen a szavazáson, hiszen világosan látszik: mert jól látható, hogy az Európai Néppárt vezetőjének, Manfred Webernek és csatlósainak egyértelműen az a szándékuk, hogy Magyarországon is megvalósítsák mindazt, ami Donald Tusk koalíciós kormányának hatalomra lépésével Lengyelországban történik.
A lengyel modell ugyanis arról szól, hogy a miniszterelnököt dróton rángatják, azt teszi, amit a brüsszeli bürokraták mondanak neki, és gyakorlatilag egy bábkormányt működtet.
Ugyanez történne Magyarországon is, ha 2026-ban a legrosszabb forgatókönyv valósulna meg, és Magyar Péter pártja kerülne hatalomra. Ebben az esetben búcsút mondhatnánk azoknak az értékeknek, amelyeket a jelenlegi keresztény, konzervatív kormány képvisel: Isten, haza, család. Helyette jönne a migrációs nyomás, a radikális LMBTQ-lobbi és a családtámogatási rendszer felszámolása.
Bár Magyar Péter és párttársai jelenleg kerülik a nyílt állásfoglalást a Pride vagy a migráció ügyében,
biztosra vehetjük: ha hatalomra jutnak, Brüsszel elvárásait követik majd, nem a magyar emberek akaratát.
Mik a tapasztalatai: az említett családtámogatási intézkedések, illetve a különböző adócsökkentési lépések mi módon segítik a magyar fiatalokat, családokat?
A nemzeti kormány számára mindig is kiemelt fontosságú volt a fiatalok és a fiatal családosok támogatása. Elég csak arra gondolni, hogy a nemrég bejelentett kormányzati intézkedések eredményeként a következő négy évben négyezer milliárd forint marad a magyar családoknál.
A kormány meggyőződése, hogy a nemzet jövője a családokon múlik – ezért alakított ki a világon egyedülálló családtámogatási rendszert. Ennek köszönhetően
2026-ra mintegy félmillió, 2029-re pedig akár egymillió édesanya válik SZJA-mentessé, 2025. július 1-jétől pedig a CSED és a GYED is adómentes lesz.
Emellett elindul a CSED-extra, amely lehetővé teszi, hogy egyes szakmákban – például fodrászok, kozmetikusok, könyvelők, ügyvédek vagy előadóművészek – az édesanyák már három hónappal a szülés után visszatérhessenek a munkához, miközben a CSED összegének 70 százalékát továbbra is megkaphatják.
Néhány konkrétum: a családi adókedvezmény duplázásának és a már meglévő SZJA-mentességnek köszönhetően egy 30 év alatti édesanya akár havi 129 ezer forint többletjövedelemhez juthat. A kétgyermekes családoknál ez az összeg havi 189 ezer, míg a háromgyermekes családoknál akár 307 ezer forint is lehet.
Személyesen is fontosnak tartom ezeket az intézkedéseket – kétéves ikerlányok édesapjaként tanúsíthatom, hogy ezek a támogatások valóban komoly segítséget jelentenek a családok mindennapi életében. És akkor még nem is említettük a CSOK Pluszt, a falusi CSOK-ot vagy a babaváró támogatást.
A Fidelitas úgy látja: a családbarát gazdaságpolitika jó irány, amit meg kell védeni. Hiszen a család a jövő záloga.
Fontos megjegyezni, hogy a kormány a család nélküli fiatalokra is gondolt: a 25 év alattiak SZJA-mentessége, a 35 év alattiak lakhatási támogatása vagy a 4 millió forintos, szabad felhasználású munkáshitel mind-mind segítik a fiatalokat az önálló életkezdésben.
Ezt is ajánljuk a témában
A saládokért felelős államtitkárt többek között új feladatáról, a magyar családtámogatási rendszer eredményeiről és személyes érintettségéről kérdeztük.
Megválasztása után célként tűzte ki, hogy egy olyan nemzetközi hálózatot hoznak létre társaival, amely hálózatba fűzi Európa és az Egyesült Államok patrióta gondolkodású fiataljait. Hol tart most ez a folyamat?
Januárban republikánus fiatalok meghívásának tettünk eleget, mikor kiutaztunk Washingtonba Donald Trump elnöki beiktatására. A látogatásunk során természetesen egyeztettünk arról, hogy miként lehetne a szervezeteink között meglévő kapcsolatot elmélyíteni. De
ezzel párhuzamosan folyamatosan keressük azoknak a pártoknak az ifjúsági szervezeteivel is a kapcsolatot, amelyek a Patrióták Európáért pártcsalád részét képezik.
Továbbá fontos és szimbolikus dolognak tartom, hogy az idén már negyedik alkalommal ad otthont a CPAC Hungary nevet viselő konzervatív dzsemborinak a magyar főváros, ahol a patrióta gondolkodású közéleti szereplők és közélet iránt érdeklődők találkozhatnak.
A Fidelitas pedig a CPAC Hungary kísérőrendezvényeként már hagyományosan megszervezi a Transatlantic Summitot, amelyen a transzatlanti politikában aktív fiatal vezetők vesznek részt, elősegítve a tapasztalatcserét és az értékalapú együttműködést.
Kevesebb mint egy év van a 2026-os választásokig. Ez milyen feladatokat ró a szervezetre?
A választást megelőző év mindig egy meghatározó időszak, mert el kell kezdeni a választásokra a felkészülést. A megválasztásom óta egy aktív, szervezetépítő munkába fogtunk. Az elmúlt hónapok során az ország legtöbb vármegyéjében új csoportot alapítottunk. Ez a fajta építkezés is kiváló lehetőséget teremt arra, hogy olyan fiatalokkal találkozzunk, akik számára fontos, hogy 2026 áprilisát követően is a nemzeti oldal maradjon kormányon Magyarországon Orbán Viktor vezetésével.
E találkozók során többször hallottam a jelenlévőktől, – gimnazistáktól az egyetemistákon át a dolgozó fiatal felnőttekig – hogy
azért is döntöttek úgy, hogy csatlakoznak a Fidelitashoz, mert számukra visszataszító a Magyar Péter-jelenség.
Hiszen mióta a Tisza-vezér megjelent a színen, azóta lezüllött a közbeszéd, és egyre több az agresszív megnyilvánulás az emberek között mind az online, mind az offline térben. Zavarja őket ez a fickó, aki bár nyilvánvalóan a budai sznob elit tagja, mégis mindenben meg akarja mondani a tutit. Miközben sorra derülnek ki a sötét foltok az előéletéről, illetve az, hogy mindent és mindenkit elárult maga körül, legyen szó a családjáról, a barátairól vagy a politikai közösségéről.
Lehet, hogy Magyar Péternek ez az ország csak egy ideiglenes állomáshelye, és brüsszeli ügynökként most azt a feladatot kapta, hogy zavart keltsen, és szétverje az immár több mint 15 éve jól működő rendszert, de innen is üzenjük neki, hogy a nemzeti oldal tagjai, köztük, mi, fidelitasos fiatalok nem fogjuk ezt engedni!
Nyitókép: MTI/Purger Tamás. Belső fotó: Fidelitas
Ezt is ajánljuk a témában
„Magyar egy vagdalkozó, sértett csávó, aki az egész családjával nagyon jól élt a Fideszből” – jegyezte meg a Politikai Hobbista című műsorban a Fidesz frakcióvezetője.
Ezt is ajánljuk a témában
A Fidelitas háromfős delegációja is részt vesz Donald Trump január 20-i beiktatásán. A Mandiner Mohácsy Istvántól, a szervezet elnökétől megtudta, a rangos eseményen túl a következő napokban több republikánus vezetővel is egyeztetnek majd.
Ezt is ajánljuk a témában
A szakember ironikus posztban reagált Magyar Péter friss Partizán-interjújára.